Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegként dolgoztatok 3...

Cukorbetegként dolgoztatok 3 műszakban? Hogy oldottátok meg diétát, milyen időközönként ettetek? Érdemes egyáltalán elvállalni egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Főként az érdekelne, miként áltatok át minden héten a műszakváltásra a diéta tekintetében?

Új munkahelyemen 3 műszakba kéne bejárnom, heti váltásokban, de nem tudom, miként oldjam meg az étkezéseimet. :-o

Netalán inkább ne vállaljam el ezt a munkát???



2013. nov. 8. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam. 3 óránként evés, aztán ennyi. Attól függően mikor kel, fekszik az ember.
2013. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Milyen cukorbetegség, mennyire gáz?


Ha él még a hasnyálmirigyed, a 2TD pár hét alatt kezelhető, gyógyítható. 1TD-n is sokat lehet segíteni, megkönnyíthető az élet ha az ember elszakad a brutálisan nevetséges diabetológiai ajánlásoktól ám.

2013. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is megpróbáltam több műszakban dolgozni miután diagnosztizálták a 2 típusú diabéteszt nálam. Mit ne mondjak, én nem ajánlanám, ahogy az orvosok diatetikusok sem javasolják. Nem hiába, hiszen nálam is elszállt a jól beállított szintem. :( Megpróbáltam mindent, mértem rendszeresen, próbáltam valamiféle rendszert vinni a kajálásokba, szedtem a gyógyszert (tablettás vagyok, nem inzulinos), de nem sikerült normális értékeket produkálnom egy idő után. Közel fél évig dolgoztam ott, majd felmondtam miután egyik alkalommal rosszul lettem melóban. Szégyenkezve mentem utána a dokimhoz. Nem mondta a képembe, hogy "ő megmondta", de nagyon kellemetlen volt hülyének lenni.

Aki nem fogadja meg a hozzáértők tanácsát az megérdemli, hogy saját kárán tanulja meg!

2013. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

3. válaszoló


Nem eszel véletlenül túl sok szénhidrátot, vagy tejterméket?


Akupunktúrás kezelést használtok IR-re?

2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A diétámmal nincs gond, hiszen, amióta ismét egy műszakban (nappal) dolgozom, minden rendben a cukrommal.

Nemrég olvastam, egy tanulmány szerint a több műszakos, ill. az összevissza életmód, kevés alvással képes előidézni a cukorbetegség jeleit, tartós ilyen állapotban pedig kifejezetten nagy rizikófaktor a cukorbetegségre.

[link]

2013. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, az alváshiány (gondolom akkor az össze-vissza alvás is) inzulinrezisztenciát okoz.


De ha jó a diétád, akkor miért tart még mindig a 2TD ?

2013. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Voltam üzemorvosin a cégnél, elég alapos kivizsgálással. A doktornő annyit mondott, ő nem javasolná a több műszakos munkarendet, főként annak tudatában, hogy fizikai munkát végzek majd (gépész vagyok), ráadásul nagy a hajtás a cégnél, de nem mondhat olyat, hogy a cukorbetegség miatt eltanácsol, hiszen az diszkriminációnak számít és ombudsmanhoz fordulhatnék akkor. De szíve szerint nem ajánlja!

Sajnos egyéb betegségeim is vannak. Egyik sem ritkaság, különlegesség. Háziorvosom szinte ugyanazt mondta, mint az üzemorvos. Úgy hiszem, ezeknek tudatában igencsak el kéne gondolkodnom, hogy visszautasítsam ezt a munkát.

Hajlamos az ember 20 éves fejjel gondolkodni, elfeledni gondjait, bajait, romló egészségi állapotát. Úgy képzeli, óh, mindent ugyanolyan energiával megtud tenni, mint régen.

2013. nov. 10. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Paleózni kell, nagyon sok nem ritka krónikus betegség hetek vagy 1-2 hónap alatt visszafordítható, de minimum stabilizálható.


Például a 2. típusú cukorbetegség a visszafordítható kategória, az 1-es megelőzhető és a mai orvosi gyakorlatnál sokkal jobban szinten tartható!

2013. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!