Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Favágás 4000FT /1m3 áron az...

Favágás 4000FT /1m3 áron az korekt ? (lent)

Figyelt kérdés
tűzifa vágás vastag 4000ft gallyfa 4500 ez korekt ár a mostani benzinárakat és egyébb kiadásokat tekintve ?

2022. aug. 11. 13:09
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Mennyi időben ez?
2022. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem az én gépemmel ,durván 30 perc eddig 2500ért vágtam, de mivel aV-power jól meg drágult m meg szinte minden így az áron is emelek .4000ft vastag fa esetén
2022. aug. 11. 22:30
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:

Akkor órabérben 8000/m3? Nézd meg a teljes költségedet, áram, amortizáció, benzin, stb. És ahhoz számolj egy munkadíjat ami neked megéri. Nem akarok neked hülyeséget írni, de nekem soknak tűnik. Viszont tényleg tévedhetek. Pesten lakom és ha ennyikért csinálják akkor lehet okés, de ha mások olcsóbban vágják akkor őket fogják hívni. Nyilván.


Számold ki magadnak mennyi az amiből tényleg megélsz és nem mehetsz alá. Tudnod kell, hogy mihez igazítsad. Ez alapján biztosan jól fogod beárazni.

2022. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Meg a megélhetési áron túli részre számolj egy olyat is, hogy másoknak hogyan fogja megérni. Mert aki vágatja az is fog számolni. Ismerd a megrendelők felől is, mert ha már nekik nem éri meg, akkor nem fogják kifizetni érte az összeget.


A két említett ár között tudsz variálni.

2022. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
itt kb 60%embernek én vágom mert ha másmegy vagy nem jó a gépe vagy kicsi a gépe a fához azt ott kinlódik 5-6 óra hosszákat pl 4m3 fa felvágásánál . Nem verekátsenkit ( ismernek jól öregek fiatalok egyaránt) nem óra bért nézd itt nincs óra bér eddig 2021 ig 2500ért vágtam, de mivel minden a duplája ha meg nézed benya, lánc, olaj, stb ezért akarnék emelni
2022. aug. 12. 17:23
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

Az órabér csak egy viszonyítási alap, nem mondtam, hogy órabérben számold el.


Kérdező a konkrét árat tényleg nem tudom. Budapesten élek. Ha nem drága annyiért akkor oké, ha alatta neked nem éri meg akkor meg kénytelen vagy emelni. Nem tudom ez neked mellékes-e vagy a fő bevételed, mert az is számít azért, hogy ebből élsz meg vagy sem.


Számold ki tényleg, hogy te mennyit költesz rá mindennel együtt. Az alapján tudod, hogy mennyiért lenne nullszaldós neked és a fölé kell menned. Ez a minimum amit el kell kérned.


A maximum meg az amit még hajladóak lehetnek megadni érte. Ha ez fűrési fa akkor a megrendelőknek a fűtési költség része lesz a te munkadíjad. És nekik még ott van a fa köbméter ára is. Ha nekik drága lenne a fűtés a fa és vágási árral összesen, akkor sok. Vagyis tényleg számolj egy fűtési számlát a vevőid helyében és látni fodog az ő fűtési költségüket. Én nem tudom mennyi fa kell a fűtéshez havonta, de gondolom hogy tudod.


Mondok egy példát... Ha a fa ára plusz a vágás díja együtt havi 50 000 Ft fűtési számlát ad ki, az nyilván sok. Nem tudják kifizetni a díjadat. Érted?

2022. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!