Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Be lehet menni egy random...

Be lehet menni egy random tárgyalásra csak azért, hogy megnézzem?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de a filmekben mindig be szoktak menni olyan emberek is tárgyalásokra, akiknek semmi közük hozzá, csak meg akarják nézni. Érdekel a jog, de nem tudom eldönteni, érdemes -e arra mennem, ezért gondoltam, hogy jó lenne élőben látni egy ilyen tárgyalást. Erre van lehetőség, és ha igen, hogyan?

2022. aug. 11. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Ha a tárgyalás (vagy valamely része) nyilvános, az azt jelenti, hogy azon bárki részt vehet a tárgyalás rendjének zavarása nélkül. Vagyis a jelenléthez nem kell külön engedélyt kérni. Nem kell semmilyen különleges státusszal sem rendelkezni a nyilvános tárgyaláson való jelenléthez – így nem csak a sajtó lehet jelen a nyilvános tárgyalásokon. "


A "hogyan"-ra itt nem ad választ, de gondolom megnézed a kiírt tárgyalások időpontját, és beülsz a többi megjelenttel együtt mikor a feleknek nyitják az ajtót hogy foglalják el a helyüket.

2022. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy tudom, hogy joghallgatók mehetnek be, miután előre egyeztették azt az illetékesekkel. Egy kívülállót nem tudom, hogy beengednek-e. Viszont nem hiszem, hogy ez alapján kéne döntened. Ez egy nagyon kis része a jognak, amit ott látsz, és szakosodhatsz másra is.
2022. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zártkörű akkor bemehetsz tudtommal.
2022. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Alapesetben igen. Vannak bizonyos kivételek - ügycsoportok, ahol nem nyilvánosak a tárgyalások (jellemzően kiskorúak érintettsége esetén, de van más kivétel is).


De a kivétel a ritkább, így ha bemész egy bíróságra, akkor az éppen folyó/kezdődő tárgyalások legalább 90%-a olyan, amit minden további nélkül bárkinek meg lehet nézni, és bármelyiket választhatod ezek közül.

Egész egyszerűen bemész bármelyik általad kiválasztott bíróságra (át fognak vizsgálni beléptetésnél, de ettől nem kell megijedni, ez normális), és vagy megkérdezed a portást, hogy ajánljon valamit, ami most kezdődik, vagy pedig simán elindulsz, és minden terem mellett elolvasod a tárgyalási jegyzéket, és úgy választasz.


Nyilván minél nagyobb bíróság, annál nagyobb eséllyel fog valami épp kezdődni. A tárgyalások jellemzően egészkor és félkor kezdődnek, így érdemes úgy odaérni, hogy ilyen kezdéssel kalkulálsz.


Ha tudod előre, hogy büntető, polgár, munkajog, közig., vagy mi érdekel, akkor könnyebben tudnak majd segíteni.


Budapesten a PKKB-t ajánlom, mert ott van a legtöbb tárgyalás folyamatosan.

2022. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
mióta megnéztem a Tizenkét dühös embert, én is menni akarok, majd tarthatnál élménybeszámolót
2022. aug. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyertek nyugodtan, máskor is szokott lenni hallgatóság.

A tárgyalások hivatalosan aug. 20. után indulnak újra, ténylegesen viszont inkább szeptembertől indul be az élet a bíróságokon.


De a Tizenkét dühös emberhez hasonlót itt nem fogtok látni. Magyarországon nincs esküdtszék. Ettől még érdekes lehet amúgy.

2022. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!