Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet Magyarországon...

Hogyan lehet Magyarországon külföldi nevet adni a gyereknek hogy az ne legyen magyarosított?

Figyelt kérdés
Olasz vagyok félig. És néhai nagyapám nevét szeretném a fiamnak adni. Sergio lenne. De nem szeretném ha magyarosítanák és mondjuk Szerdzsó lenne a vége. Szerintetek lehet olaszosan hagyni?

2022. aug. 12. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak magyarosítva lehet.
2022. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik alakban sem szerepel az anyakönyvezhető nevek sorában. szóval sem Sergio, szem Szerdzsó nem lehet. Az ELKH Nyelvtudományi Kutatóközpont talán az illetékes, nem biztos. Különös méltánylást érdemlő ok esetén egyedileg engedélyezhetik, de mérget ne vegyél rá.
2022. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Engedellyel lehet, vagy esetleg ha kettos allampolgar vagy.
2022. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha olasz vagy félig , és ezt bizonyítani is tudod, akkor szerintem engedik, de ez Nem biztos; de én azt hiszem, hogy igen, hogy engedik úgy.
2022. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Nézetem szerint csak a sajat nevét válroztathatná meg olaszosra.
2022. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olasz allampolgar vagy akkor kervenyezd az allampolgarsagot a gyerekednek es akkor kint anyakonyvezed Sergio-kent.
2022. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor be megyek az olasz konzulátustra és ott majd tuti segítenek elintézni a papírokat.
2022. aug. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!