Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon kívül nincs...

Magyarországon kívül nincs máshol válság?

Figyelt kérdés
Két ismerősöm beszélgetett,hogy pl németországban minden rendben van ott pl a gabona termesztéssel se volt gond meg olcsó minden. Meg másik ismerős mondta a férje fia írországban dolgozik átszámolva 1300000Ft-ot keres arany élete van azt mondja kint nincs semmi gond minden olcsó boldogság van és minden rendben.

2022. aug. 13. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen van válság, csak ugyanolyan durva (kinek mit intézett a kormánya).
2022. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elrontottam mert a poénon agyaltam: "csak NEM ugyanolyan durva". A titok annyi, hogy itt eleve rossz volt az életszínvonal már a válság előtt is, és most már örvényként húz lefelé ahogy egyre durvább.
2022. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Az a nagy különbség Európa és Magyarisztán között, hogy míg Európában a kormányok, politikusok alapvetően és negyrészt tartalékképzésre, szociális és gazdasági segítségnyújtásra, inflációkompenzációra és nyersanyagfelhalmozásra fordítják a rendelkezésre álló anyagi forrásokat, addig Magyarisztánban nincsenek rendelkezésre álló anyagi források. Azokat ugyanis az utolsó fillérig, centig ellopják.

Így aztán ha egy kicsit is rosszabbodik a helyzet, mint például most, a kormánynak olyan drasztikus lépéseket kell tennie, mint többszázezer vállalkozás tönkretétele, természetvédelmi területek elpusztítása és kiárusítása, beígért-megtervezett fejlesztések elhalasztása, az oktatási és egészségügyi rendszer továbbsilányítása - ugyanis most szembesülnek azzal, hogy az ellopott milliárdok innen-onnan nagyon hiányoznak.

Azt azonban hiába is várod, hogy visszaadják, amit elloptak. Majd te, ti, magyar birkák fizetitek meg a kormány ámokfutását. De semmi baj, nektek pont ez kell. Ti pont ezt szeretitek. Ti igénylitek a korbácsot, ti akkor érzitek jól magatokat, ha szenvedhettek, panaszkodhattok.

Hát most majd megkapjátok.

Én Németországban másfél éve élek munkanélküli segélyből, mert az állam finanszírozza a továbbtanulásomat. És megélek belőle!

Magyarisztánban hol tudsz egyedül, önállóan megélni két és fél évig (ennyi a képzés időtartama) munkanélküli segélyből? Vagy akár egy hónapig?

Igen, felmentek az árak itt is. Azonban a többség még így is kényelmesen meg tud élni, ha akar - akinek meg problémát okoz az áremelkedés, számíthat az állami szociális rendszer segítségére.

Ezt nem fogjátok soha odaát megérteni.

Soha nem fogjátok megérteni, hogy a kormánynak nem az a feladata, hogy mindent ellopjon és maximálisan kibässzon a lakossággal.

Soha nem fogjátok megérteni, mit jelent az a szociális és egészségügyi biztonság, amit Európa jelenleg is kínál.

Nektek jó az, hogy a fejetekre szarnak, majd mutogatnak hol erre hol arra, hogy most épp kit kell gyűlölnötök, és így nem veszitek észre, hogy az egyetlen felelős a helyzetetekért ott guggol fölöttetek letolt gatyával és újból üríteni készül.

Majd ide is jön pár jól megfizetett bérkommentelő aki megírja hogy nincs is igazam, Németországban már kenyér sincs bezzeg nálatok az életszínvonal az egekben - ti pedig bólogattok hozzá, hogy hű de jól megmondta. Még le is pontozott.

Nektek ez jut - nyakig a szarban örültök a piros iksznek, mi meg innen nyugatról röhögünk rajtatok. Röhögünk, mert meg sem próbáltok kimászni a gödörből, meg sem próbáljátok félrelökni a fölöttetek guggoló schegglukat, inkább nagyra tátjátok a szátokat, hátha a szarban, ami mindjárt érkezik, akad egy-két megemésztetlen kukoricaszem is.


G-V J.

2022. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3/


A személyeskedést be lehet fejezni pláne ismeretlenül még ha te külföldön is élsz,de ettől függetlenül tipikus egoista magyar barom maradtál ha már személyeskedésnél tartunk.

2022. aug. 13. 15:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Gondolom, a "személyeskedés" kifejezés jelentésével nem vagy tisztában.

És igen, nyilván egoista barom vagyok, amiért nem néztem/nézem jó szemmel, hogy szétlopják az országot.

Szerencsére ti, bátor, hős hazafiak ott maradtatok és segédkeztek a további rombolásban.

Köszönjük!

2022. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5/


De tisztában vagyok pl ott említed,hogy Ti vagyis ebben benne vagyok én is aztán másokat is lenézel szóval erről ennyit.

Én egy szóval nem említettem,hogy te hülye vagy mert elmentél meg ilyesmi mert nem az én dolgom mindenki éljen ott ahol jó neki de akkor te se nézzél le másokat mert minden embert nem ismersz ebben az országban és vannak még rendes normálisak is.

Szóval nem kéne mindenkit egy kalap alá venni és szerintem szíve joga mindenkinek ahogy írtam,hogy hol szeretne élni te kimentél vagyis kint én csak örülök neki ha megtaláltad a számításod mert egy szóval nem írtam se olyat,hogy gyáva vagy meg hazaáruló mert nem is érdekel ki hova megy.

Na most ha mindenki kimegy az országból szerinted nem rombolódik tovább? Egy nagy l...faszt nem mindenki nem mehet el és ne köszöngess semmit ennyi erővel neked is mondhatnák te meg elmenekültél de én nem mondom majd biztos talán más.

Viszont ha úgy nézzük mivel te már kint élsz nem sok gondod van az itthoni dolgokra szóval neked már nem kell törődni vele kb ennyi.

2022. aug. 13. 22:28
 7/18 anonim ***** válasza:

"De tisztában vagyok pl ott említed,hogy Ti vagyis ebben benne vagyok én is aztán másokat is lenézel szóval erről ennyit."

Dehogy vagy. A személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják, szavahihetőségét, hozzáértését kérdőjelezik meg, jellembeli hibáira vagy olyan körülményeire mutatnak rá, amelyek alapján kétségbe vonható az illető hitelessége.


"de akkor te se nézzél le másokat mert minden embert nem ismersz ebben az országban és vannak még rendes normálisak is."

Nyilván nem ismerek mindenkit, de általánosságban elmondható, hogy nem tesztek semmit. Párszáz ember hajlandó néha kimenni az utcára, az összes többi meg tűri szó nélkül hogy kihasználják, kisemmizzék. Nem kell ahhoz senkit személyesen ismerni, hogy lássam, milyen birkák vagytok.

2022. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7/


Igen a Ti-ben én is benne voltam szóval személyeskedés de úgy látom szeretsz okoskodni akkor most írjam te meg elmenekültél?Te is birka vagy akkor ugyan úgy csak te most máshonnan bégetsz.Nem ismered az összes embert így nem tudod mi a háttér amiért sokan nem mernek cselekedni de tudod mit te már nem itt élsz sok közöd nincs hozzá szóval legyél boldog külföldön itt ez a lényeg mindenki magával legyen elfoglalva.Te már elkönyvelheted bátor menő csávó vagy mert elléptél és pocskondiázhatod aki itt maradt de te féltél itt maradni tudod más szemében a szálkát sajátodban a gerendát.

És mielőtt jössz a birka hazafi dumáddal én nem vagyok hazafi se semmi csak egy ember most itt élek nem kedvelem a politikát és jelenleg még nem megyek sehova de nem azért mert birkulni szeretnék.Szóval te törődj inkább a kinti dolgaiddal.

2022. aug. 13. 23:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Igazából kint az eddigiekhez képest olcsó volt pl az élelmiszer és minden más is a fizetésekhez viszonyítva. Így a mostani árak nekik nem húzósak. Nyilván ott is van, aki elégedetlen az áremelkedéssel, de még így is bőven ki tudnak jönni a fizetésükből. A pénzük is stabilabb, nem gyengül annyit egy év alatt, mint a forint 1 napon belül mostanában.
2022. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el kedves kérdező, hogy a 3-as válaszoló pusztán jóindulatból írta amit írt, csak direkt olyan alpári hangnemben hogy jobban átmenjen a mondanivalójának a lényege.
2022. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!