Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy Személy- és...

Ha elvégzek egy Személy- és vagyonőr (azaz biztonsági őr) képzést itthon, azzal tudok külföldön (Európán belül) is biztonsági őri munkát vállalni? Vagy ez nem olyan szakma, ami az EU-ban "egységes" lehet, mint pl. egy burkoló vagy targoncavezető?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 04:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tudsz. Gyakorlatilag 100% viszont, hogy kell valami ottani jogi vizsga is. Pl. UK-ban van 6 féle biztonsági licensz.
2022. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
82%

Itthon az elvégzett vagyonőri bizonyítványt le lehet fordítani különböző nyelvekre. És még a honlapon is azt állítják hogy lehet vele munkát szerezni külföldön, természetesen az egész hazugság és lehúzás.

Németországban azún' vagyonőri bizonyítvány nem létezik hanem különféle megnevezései vannak különféle okatatásokkal, vizsgákkal pl: IHK unterrichtung egy 40órás okatatás vizsga nélkül egyszerűbb biztonsági melókat lehet vállalni: portás, járőr,

Aztán a második lépcsőfok egy IHK Sachkundeprüfung ami egy oktatás utáni vizsgát jelent, ezzel már lehet pénzt szállítani, közterület felügyelőként bohóckodni.

Ez már szigorú vizsga 72pontos írásbelivel és 20perces egyéni szóbeli vizsgával 9 tantárgyból németül. Minden esetre komolyság ide vagy oda Ausztriában már nem fogadják el a németet sem szóval ellehet képzelni hogy mire mész a kis magyar 1kérdéses vagyonőri wc papaírral.

2022. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen mindkettőtöknek. Hagytam is a vagyonőri dolgot..csak úgy érné meg, ha én vagyok a góré, másképp úgyis csak kihasználnának a legtöbb helyen, nameg nem mellesleg ilyen munkánál kerülhetnék akár életveszélyes szituációba is, amikor elvileg nem tehetném meg, hogy "pont én futok el"..szóval jah ez nem ér annyit és hagytam.
2022. dec. 9. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!