Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó a háttérzaj? Még...

Miért jó a háttérzaj? Még zajgenerátort is lehet kapni, pszichológusoknál is van. Tán nem megnyugtat?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki szorong, akkor neki segíthet, ha van valami inger ami elvonja a figyelmet. Ha teljes csend van, akkor az emberek jobban figyelnek magukra, ami mentális problémákkal rendelkező emberek sokszor nehezen viselnek.

Másik ok lehet, hogy nem akarod hallani, hogy mit mond a szomszéd és inkább beraksz valami zajt, hogy az menjen. Ebben az esetben pont, hogy kevesebb ingert fog jelenteni, mint az emberi beszéd.

Kellemes körülmények között, jó mentális egészség mellett viszont a csend kellemesebb, mint a háttérzaj.

2022. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
👍.
2022. aug. 26. 08:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan esetek is, főleg felgyorsult, internet általi sok impulzus miatt az agy szinte függője ezeknek és betegesen kényszeresen minimum hallani akar valamit az ember,mert üresnek érzi magát, szorong nélküle.


Tudatosan korlátozom magamat ezen impulzusok terén, kevesebb net stb, mert ezeket tudatosan kipróbáltam és észrevettem negatív hatásait.


A legtöbb netet fogyasztó pl fiatalabbak körében ezért van az, hogy "unatkoznak", rossz a közérzetük s minden más.


Pl tiktok, 10mp-ben rengeteg inger összevágva.


Sőt megfigyeltem, a youtube-n is a hosszabb bőven kifejtős videókra kevésbé vevők, ám ha úgy vágom meg, hogy a bejátszások 2.5-3 másodpercesek jobban leköti őket.


Ez viszont hosszú távon egyáltalán nem egészséges a nézőknek, felhasználóknak.


Mindez pedig "unatkozom" - hoz, feszültséghez, türelmetlenséghez, konfliktushoz is vezetnek.


Globális probléma.

2022. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!