Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feminizmust támogató nők, ti...

Feminizmust támogató nők, ti mit gondoltok arról, hogy a háborúban a nők pozitívan megkülönböztetettek, őket ölni nagyobb bűn?

Figyelt kérdés

Arra a jelenségre gondolok, amit pl. most az orosz-ukrán háború kapcsán is olvashatunk, hogy:

'x áldozat van, köztük nők és gyerekek'.

vagy

'nők és gyerekek is meghaltak a valamilyen támadás során'.

Ebben a háborúban ugyanis nincs sorkatonaság, csak civil van és katona. Így nekem elég furcsa, hogy egy velem egykorú ártatlan srácot miért kisebb bűn és hír megölni, mint egy velem egykorú lányt.

Illetve az is érdekes, hogy sehol sem látom, hogy csúnya dolog lenne ez a megkülönböztetés, valahogy ilyenkor nem hallom az antiszexista hangokat (amikkel egyébként egyet szoktam érteni).

Szerintem akkor lenne hiteles a szexizmus elleni mozgalom, ha a nők és férfiak is lemondanának az előjogaikról. Amíg a nők csak elvárnak jogokat, az előnyökről nem mondanak le, addig nem fair play szerintem, és a férfiak sem lesznek hajlandóak engedni az előnyösebb pozíciókból. Pedig én szeretném, ha a megkülönböztetés eljelentéktelenedése felé haladnának a dolgok.


Természetesen férfiak, fiúk is válaszolhatnak, csak elsődlegesen a lányok, nők szemszögére voltam most kíváncsi.


Gyűlölködéstől kíméljük egymást légyszi, ne öljön senki senkit!

Várom a véleményeteket! :)



2022. szept. 6. 18:14
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
70%
Egy normális háborúban - már ha van ilyen - akkor csak a katonák harcolnak egymással. Alap dolog. Bár ezt már az ókorban sem feltétlenül tartották be, a középkorban sem. Szóval a nem katonákra értendő, vagyis gyerekek, nők és idősek. Erről mindenkinek elvileg azons véleménye van függetlenül a feminizmustól, vagy kapitalizmustól, vagy egyebektől. Aki nem a harcok katonai résztvevője azokat miért érintené a harc, hiszen nyilván nincs se fegyverük, se képzettségük az önvédelemre. Gyerekeknek meg pláne nincs.
2022. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Önvédelmi adottságok híján az csak mészárlás. És nem csak nőkre vontakozik, hanem gyerekekre és idősekre is. Meg mindazokra akik nem katonák, például a pékek, a földművesek, és orvosok... Egy háború esetén nem a teljes népesség katona és harcol, hanem mindig vannak otthon maradtak, akik a gazdaságot tartják fenn. Ők vannak többségben és nem a katonák! Mindannyiukra érvényes a kérdés.
2022. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:

"x áldozat van, köztük nők és gyerekek"


Ez azt jelenti, hogy nem kímélnek senkit. És ezen kívül szószerint a pék is közöttük lehet, csak ezzel utalnak a katonai tevékenységre. Nem írnak ki hosszadalmas listát.

2022. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Egy háborúban mindenki áldozat, a katona is. A politikusok számlájára írandó a sok kioltott élet.

A kérdésre válaszolva: a nők akkor se tolonganak egyenlőségért, mikor aszfaltozni, bányászni, házat építeni stb. kell, csak a jó dolgokban szeretnek egyenrangúak lenni. Ilyen ez. :)

2022. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Alapon embert ölni csak azért, mert valaki a hatalmi kényelmében unatkozik, hisztizik... Nos, nem normális.

Baja van, menjenek egymással szembe a rinkben.


Pl Putyin félék nem sokáig maradnának talpon 1 V 1 - ben.


4-es... Ha tudnád néha milyen jó nektek. Férfiként bármit vállalhatsz, nőként meg el kell fogadni a fizikai különbségeket.


Jómagam pl olyan nő vagyok, aki maga készítette a kanapét az alaptól a kárpitozásig és bizony a ház építésén is aktívan alapoztam stb.


Volt olyan, aki meglepődött, hogy a magassarkús blézeres fiatal megbízója, azaz jómagam megjelentem és beszálltam, amibe csak tudtam.

+legalább nem lazsáltak, mint előtte.


Üdv! Egy maximalista alkotó lélek.

30N


Ui.: óvatossan azzal az általánosítással.

2022. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Felcsatolhatóst minden nőnek, szorgos népünk győzni fog!
2022. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!