Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kötelező bekapcsolni a...

Miért kötelező bekapcsolni a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Magamnak ártok azzal, ha nem vagyok bekötve. Ezt pedig miért nem dönthetem el én?

2022. jan. 9. 00:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%
Nem csak magadnak. A maradványaidat nem neked kell összekaparnod egy baleset után. Arról nem is beszélve hogyha nem vagy bekötve a légzsák is megölhet. Nem is értem az ilyen embereket. Annyi idióta van az úton, rájuk mered bízni az életedet? Eszetlen.
2022. jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

#1


Hagyjuk már ezt a marhaságot. Akkor a cigarettát miért nem tiltják be azonnal? Roncsolja a tüdőt, az nem számít? Persze, hogy nem. Sok pénz van benne.

2022. jan. 9. 00:57
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért? a logikád alapvetően jó lenne DE:

Mondjuk ha te csak összekoccansz valakivel, aki nem kötötte be magát, de pont xarul fejeli le a kormányt, akkor TE leszel halálos közúti baleset gondatlan okozásáért elővéve. igaz őt ez már ugyanúgy nem fogja érdekelni ha meghalt.. :D :D

2022. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
TB felesleges terhelése, feleleges pszichikai teher okozása, a vétkes sofőrnek is felesleges büntető és lelki teher okozása. Hogy megértsd, bárki hibázhat, emberek vagyunk, és mem mindegy hogy a másik csak zúzódásokat, vagy maradandó sérüléseket, esetleg halált szenved el.
2022. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak magadnak árthatsz.

- Egy durvább balesetnél a tested rongybabaként fog repkedni az autóban, adott esetben sérülést okozva a többi utasnak.

2022. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
16%

Gyerek törvények vannak itthon, ahogy Európában úgy átlagban.

Érdekes módon az Államokban ha már fizetéskor, vehet új csúzlit az ács Joshua, ahelyett hogy bukósisakot venne a 200 lóerős sportmotorjához, na ennyi a különbség földrészek és törvények között.

Itt előbb fogják kötelezővé tenni a lakossági poroltót, ahogy elnézem.

2022. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Márpedig én akkor kötöm csak be magamat, ha rendőrt látok. Érdekes, hogy a fix traffi miatt még egyszer sem küldtek csekket.
2022. jan. 9. 01:22
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Az a te bajod.. én se szeretem az övet, de inkább az zavarjon vezetéskor, mintsem a tolószék, ha valami hülye telibeveri a kocsimat.
2022. jan. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Páran már írták előttem a lényeget. Nemcsak magadnak árthatsz. Ha más okoz balesetet, még ha nem is volt nagy csatt, de te a hülyeséged miatt belehalsz a sérüléseidbe, őt le fogják csukni, holott ha be vagy kötve, akkor nagy valószínűséggel nem halsz meg, és a szerencsétlen aki balesetet okozott, az nem kerül börtönbe. Bár gondolom téged ez már úgysem érdekel. Meg ugye ha kirepülsz a szélvédőn, és telibe talál a szemből jövő, akkor az annak is trauma, meg hát valakinek össze kell gereblyézni a maradványaidat is, ami szintén nem túl gusztusos meló. Szóval igen is árthatsz ezzel másoknak, csak ez téged nem érdekel. De igazából a rendőrt se fogja, majd megbüntet egyszer, meg még egyszer, majd harmadszor. Egyre nagyobb csekkeket ír majd, talán akkor érdekelni fog.
2022. jan. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel más traumája. Mit foglalkozzak vele? A saját életemmel foglalkozom.
2022. jan. 9. 01:28
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!