Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföld, egyedül?

Külföld, egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az itthoni válságra való tekintettel komolyan elgondolkodtam, hogy külföldre költözzek.

Ámde, nehéz biztos állást találni.

Esetleg, ha tudnátok tapasztalatokat, bevállt munkahelyet írni, vagy helyet ajánlani, megköszönném.

23 éves nő vagyok, autó, jogsi van.

Alap német nyelvtudás, érettségi, személy és vagyonőr szakma.


2022. szept. 15. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát azt a szakmát kint felejtsd el... Tuti nem ismerik el.


Esetleg Ausztriában szezonálisan, vendéglátásban tudnál próbálkozni.

2022. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kimennék én is,egyedül viszont nem vágnék bele.Itthon semmi nem történik,minden egyre rosszabb :( 26f
2022. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedül nagyon necces, főleg ha minimális az a nyelvtudás.

A vagyonőr mint szakma itt Németországban nem tartozik a hiányszakmák közé, ráadásul honosíttatni kéne, ami könnyen lehet hogy itteni vizsgát jelent - németül, német tananyagból, német jogszabályokból, német szakkifejezésekkel.

Vagyis marad a Zeitarbeit - betanított munka, gyárban, szalag mellett, stb. Amivel nincs semmi baj, sokan megélnek belőle.

Ami nálad gondot okozhat, az a lakhatás. Nagyvárosban piszok drága az albérlet. Én kisvárosban élek, itt még megfizethető, de általánosan jellemző, hogy határozatlan idejű munkaszerződés nélkül nagyon nehéz albérletet találni. Albérlet (és lakcím) nélkül pedig nem tudsz munkát kapni... :D

Legbiztosabb, ha találsz ismerőst, akinél az első pár hónapban meghúzhatod magad. Munkaközvetítő még működhet, de nagyon meg kell nézni, sok az átverés, lehúzás - különösen magyarok illetve kelet-európaiak részéről, kihasználják hogy nem beszéled a nyelvet, nem ismered a helyi szabályokat, jogot, stb.

2022. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mamura válasza:
Minimális nyelvtudással, ismerős nélkül aki beszélné a nyelvet, munka illetve lakhatás hiányával SOHA NE INDULJ EL!!!
2022. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!