Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan sajátítsak el egy szokást?

Hogyan sajátítsak el egy szokást?

Figyelt kérdés
Tökre tetszene egy két szokás csak van amikor nem jut eszembe és akkor abba hagyom. Hogyan csináljam?

2022. szept. 25. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy ha 30 napig tudod ismételni nap mint nap, akkor a cselekvés idővel szokássá válik.

Én is azt tapasztaltam, hogy az első 2-3 hétben sokkal nehezebb volt lemenni futni, sokkal több kifogás volt (fáj a lábam, fáradt vagyok, rossz az idő, nincs kedvem, elfelejtettem, stb), mint utána... Utána valahogy szélben, eső előtt is elindultam, nem zavart az időjárás. Izomláz ellen egyre többet nyújtottam, nem mint kifogás hoztam fel és hasonlók.


Az első hónap nehezebb, bármiről is legyen szó, de ha az szokott a probléma lenni, hogy elfelejted, állíts be emlékeztetőt. Telefonod van, azon van naptár, ha nincs akkor tölts le egyet vagy vannak ilyen "to do" appok, azok közül. Beállítod a napi emlékeztetőt és ennyi.

Kitartást és sok sikert!

2022. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlással, ismétléssel. A szokások pont ugyanúgy rögzülnek, mint nyelvtanuláskor az idegen szavak. A szeretnék tudni angolul még kevés a sikerhez. Napi szinten gyakorolni, ismételni kell.
2022. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen szokásokra gondolsz? Irnál néhány példát?
2022. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezek mind szuper tanácsok köszönöm!!#3 általánosságban gondoltam.
2022. szept. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!