Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Antidepresszánstól idegesség...

Antidepresszánstól idegesség hosszútávon?

Figyelt kérdés

Szertralint (Zoloft) szedek 2-3 éve. Nagyon sokszor segített rajtam, de visszaestem (főleg leszokáskor, ha ér egy "traumás" esemény). Pszichiáterem azt ajánlotta, hogy szedjem továbbra is a 100 mg-ot, xanaxot, ha muszáj, még nem leszek jobban, de jelenleg már felénél is agresszív, nyugtalan leszek, nem is szomorú. Idáig nem volt ez, és a hangulatom pedig javult, jól éreztem magam még hatásosnak éreztem az adagot. Pont nem érzem azt, hogy a gyógyszer hosszútávon fejti ki hatását, és nem számít, hogy a dózis mekkora volt pl. aznap.


Lehet, hogy fokozatosan, adagcsökkentve le kellene szoknom, mert jobban vagyok, és már többet ártok magamnak? Csak akkor hatásos? Ha a gyógyszer növeli a szerotonint a szinapszisaimban, akkor miért lehet az, hogy egy idő után nem segít?


Jelenleg arra gondoltam, hogy lassan szedek kevesebbet, és hatások függvényében csökkentem. Azért félek, hogy ne essek vissza (tényleg fokozatosan)


Nem tanultam semmilyen gyógyszertant még, hiába járok harmadik éve a megfelelő egyetemre :D Bárki, aki tud segíteni, szívesen várom a tanácsát!



2022. szept. 27. 22:02
 1/3 Lucifer-666 ***** válasza:
22%
Miben segít? Lettek tőle barátaid, párod, családod? Jobban tudsz teljesíteni?
2022. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Balogh Zsozsó válasza:
Magadtól semmit ne csinálj. Nem tudom most mióta szeded? Terápiás adagot?
2022. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es: Ha nem vagy okosabb a csendnél, akkor jobb hallgatni. Irásom végét, ha értelmezed, tanácsot kértem, nem véleményt.


Igen, ha sokkal felszabadultabb vagy és jobb hangulatod, könnyebben megy az ismerkedés és egyebek is. Teljesítményem és barátaim száma javult. Családom és párom nem lett, mert magamnak nem tudok igent mondani, ezért kell a gyógyszer, hogy enyhítsen az adott problémákon. Egyébként nem feltétlen az szorul segítségre, akinek olyanok az életkörülményei, depresszió az komplexekebb ennél.

2022. szept. 28. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!