Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, idáig egyetlen...

Mit tegyek, idáig egyetlen antipszichotikumot sem bírtam jól (hosszútávon se)?

Figyelt kérdés

Szóval már kb 40-50 féle antipszichotikumot végigpróbálgattak rajtam, szépen sorjában. Kórházban is voltam a pszichiátrián elfekvőben 3 hónapot. Az orvosok sem tudják pontosan, mi a bajom, akut polimorf pszichotikus zavar van a kórismémen feltüntetve. Az egyik orvos szerint hasonlít a paranoid schizofréniára, de nem az, és nem olyan súlyos változata.

Jelenleg amitrex amisulpridot szedek (reggel 100 - este 100 mg-ot). Namár most az orvos ezt is emelni akarta, de akkor meg nagyon aludtam. Így is több, mint 13 órát alszok, de mikor elkezdtem szedni az amisulpridot, akkor 17 órákat simán aludtam, híztam 20kg-t, kihullott egy csomó hajam, a menzeszembe rendesen belezavart - először többször is volt, mint kellett volna ilyen álvérzés, most meg már kb 1.5 éve nem is volt menzeszem. Nincs a háttérben semmi probléma, mindenhogy néztek már. A por, pollen, parlagfű allergia is akkor jelent meg nálam, amikor a gyógyszert már egy éve rendszeresen szedtem és biztos vagyok benne, hogy ez is ettől van. Nagyon pattanásos lett továbbá a bőröm, főleg hormonális pattanásaim vannak. Beindult a tejcsorgásom, arra kaptam Bromocriptint. Szedek még emellett rivotrilt napi 2x és Sertralin antidepresszánst is napi 2x.

A meg nem jövő menzeszemre kaptam Norcolutot, az meghozta, de a bőröm még mindig ramaty állapotban van, rendes fogamzásgátlók fogok feliratni. Viszont félek, hogy ha tovább szedem ezeket a szereket huzamosan, akkor még komolyabb bajom és durvább szövődményeim lesznek (a legnagyobb félelmem, hogy kijön rajtam az allergia a kutyaszőrre és nem tarthatok kutyust :(

Semmi más gyógyszer nem hatott egyébként, mind rosszabb volt. Volt, amitől hánytam egész nap, volt, amitől agresszív lettem és dührohamom volt, volt, amitől elájultam, vagy csak majdnem elájultam, volt, amitől egész nap aludtam, volt, amitől úgy bedagadt a bal lábam, hol járni sem bírtam vele, a másik, mikor pánikrohamaim lettek tőle.

Nem részletezném, hogy miben nyilvánul meg a pszichózisom.

Szóval kezdődött 1 db gyógyszerkészítménnyel, az amitrexxel, és most miatta naponta 2 marék gyógyszert kell bevennem.

Nem tudom mit tehetnék, tényleg már mindent végigpróbálgattak rajtam és azért én sem vagyok kísérleti nyúl, nem szeretnék több megszenvedtetést, de ha muszaj persze vállalom.

Egyetlen másik gyógyszer volt, ami segített, most nem tudom hirtelen a nevét, valahol megvan, de az meg extrapiramidalis fájdalmat okozott, nagyon fájtak a végtagjaim tőle. Nem híztam tőle, de rendszeresen fájt a fejem. Az alvászavarok elmúltak tőle, és nem is aludtam olyan sokat mellette. Viszont a doki azt javasolta, hogy hagyjuk el, mivel nehogy teljesen tönkremenjenek az ízületeim, plusz hosszabbtávon szerintem ennek is lettek volna ilyen cuki kis komolyabb szövődményei...

Ha meg nem szedek semmit, akkor nagyon rosszul vagyok, egyszerűen nem bírok megmaradni, nem tudok aludni olyankor, üldözési mániás érzéseim vannak, meg teljesen mentálisan széthullok. Öngyilkos is próbáltam már lenni pszichózisomban, szóval muszáj a gyógyszer, csak félek, hogy nagyon megsínylem vele


Válaszaitokat köszönöm!:)



2021. márc. 10. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Drágám,ne add fel mert csak egy életünk van!
2021. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Kicsit aggaszt viszont,hogy állandóan gyógyszert tömnek az emberbe,mintsem az okot keresnék fel az orvok..
2021. márc. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
*orvosok
2021. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy az a verzio szoba jott-e esetedben, hogy depo injekciot kapj?

Azt havonta vagy parhavonta adjak be es fokozatosan szivodik fel, kevesebb gyogyit kellene talan szedned.

Egyebkent gratulalok, nagyon jo, hogy van betegsegbelatasod, es latszik a soraidbol, hogy magasszinten vagy,jo az intellektusod, ez mindig elony a psziches problemaknal. Remelem, hogy lesz jo megoldas a problemadra es teljes eletet elhetsz es rendbejon a hajad es a borod is es ujra jol leszel!

2021. márc. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Szedjél vitamint is, az is tabletta, lehet megnyugtatna a tudat hogy szedsz még valamit, és kevesebb gyógyszer kellene, kevesebb mellékhatásod lenne.
2021. márc. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

2-es es 5-os valaszolonak uzenem, hogy ez egy nagyon komoly pszichiatriai betegseg, amikor az agy neurotranszmitterei egyensulya felbomlik, ami nem a vitamintol fog helyreallni, a hozzaszolasaitok nagyon rossz iranybol kozelitik meg ezt a dolgot. Bizony, van ilyen eset, hogy muszaj a gyogyszer, kulonben ahogy a kerdezo is irta, hallucinaciok lepnek fel, szetesik, meg is halhat. Nem mellekesen, iszonyat rombolas megy az agyban egy-egy pszichotikus epizod soran. Szoval eleg indokolt sajnos a gyogyszer.

Az persze szuper, ha emellett kaphat allando psziches tamogatast terapias oldalrol is, egy jo klinikai szakpszichologus/pszichoterapeuta sokat segithet, hogy javuljon az eletminoseg a gyogyszerrel egyutt.

2021. márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezt írtam: "szedsz még valamit,"

Nem írtam hogy csak vitamint, de azért itt már az 50. gyógyszer után csak ki lehetne mást IS próbálni.

2021. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, először is nagyon sajnálom, hogy ennyi mellékhatása lett nálad a gyógyszereknek.

Az injekciónak tényleg utána járhatnál, lehet, hogy jobb lenne hosszú távon, mint a gyógyszer.

Remélem, fogtok találni megfelelő gyógyszert.

2021. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
a hajhullásra ajánlom a müller saját márkás hajvitaminjait, a kovaföldeset is az nagyon jó, halolajat kell még szedned. nekem is amikor új hangulatstabilizátort kezdtem tavaly, nagyon elkezdett hullani a hajam, amióta a vitaminokat szedem egyáltalán nem hullik, sok apró baba hajam van hál istennek. magnéziumot, multivitamint és kiegyensúlyozott étrendet kell követned, a bőröd miatt meg sok vizet kell inni, méregtelenító teákat, csalánt lehet inni, én szoktam. nagyon dúrva dolgokon mentél át, én is. nekem se jön meg a menstruációm, belenyugodtam már. inkább ez, mint a kórház. estefele én citromfűteát iszok még pluszba, nekem éjszakára van rivotril is, kventiaxal együtt jól alszok ez a fontos, hogy kipihent legyek. max pár órát tudok dolgozni, de megoldom majd valahogy. én is híztam, de lehet fogyni, csak akarat kell hozzá. beírom mindennap a naptáramba, bicaj, kutyasétáltatás. nekem ez vált be. remélem jobban leszel,kitartást. nem vagy egyedül. sokunkat sajnos kísérleti nyúlként használnak az orvosok, nekem pontmost eltalálták a gyógyszert, de tudom h kerülnöm kell az embereket.
2021. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Skizoaffektiv zavarral kuzdok. 3 fele antipszichotokumot szedtem, 21 eves vagyok, 5 eve vagyok beteg, hallok hangokat, hallucinalok. Az utolso egy evem sokkal jobb volt. soha nem szabad feladni. Az elso gyogyszerem risperidon volt. A masodik olanzapine. Fogalmam sincs mar az adagokrol, 5 eve szedek folyamatosan antipszichotikumot , nem tartom szamon mar. VISZONT! Nem tudom az orvosod mennyire neggyozheto hogy valtsatok gyogyszert. en most lassan masfel eve reagilat szedek, ez egy uj gyogyszer, en ettol lettem jobban. Kozismert ugyan, hogy mindenkinek mas valik be, de egyszer ajanlottuk egy ismerosnek, aki szinten hallucinalt, szinten sok mindent kiprobalt, es o is sokkal de sokkal jobban lett tole!!!lehetseges higy nem segit a valaszom, de egy probat meger. Egyebkent nem tudom ismered e az ebredesek alapitvanyt. Ez egy kozossegi pszichiatriai alapitvany, vannak nagyom jo kozossegi csoportok, amiket most a karanten ideje alatt zoomon tartanak. Van hanghallo csoport, azok szamara, akik hamgokat hallanak, t3ljesen ingyenes.Ha erdekel, meg irok.
2021. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!