Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen antidepresszánst...

Thomas Sz. kérdése:

Ki milyen antidepresszánst vagy antipszichotikumot szed közületek? És milyen mellékhatásokat tapasztaltatok? Hosszútávon hatott valamit?

Figyelt kérdés

2016. okt. 30. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Serlift, szorongásra és pánikbetegségre. Hatott, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Mellékhatása csak az első két hétben volt, de ezek egy része alighanem az egyébként meglévő szorongásos tünetek felerősödése volt.
2016. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már több félét is szedtem. A legújabb egy Cymbalta nevű, aminek csak az elején éreztem a mellékhatásait (idegesség érzet, szorongás, "izmok megfeszülése", vizelési nehézségek, intenzívebb álmok), most már nem. Körülbelül 3-4 hete szedhetem, de pozitív hatást nem érzek.


Igaz, a legkisebb, 30 mg-s adagot szedem, lehet hogy növelni kell majd.

2016. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mirzatent és Miraklide-ot. Először a Miraklide-ot kezdtem el szedni. Hányingerem volt tőle, teljesen étvágytalanná váltam, rosszabbodott a közérzetem, agyilag kikapcsoltam, nehezemre esett összefüggő mondatokat alkotnom. Majd, a Mirzaten hatására javult a közérzetem, nagyon megnőtt az étvágyam, és simán aludtam tőle 16 órákat is naponta. Hosszú távon rengeteget segítettek, sokkal jobban vagyok, kiegyensúlyozottá váltam, és ismét van életkedvem.
2016. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én antidepresszánsból 2 fajtát szedek:

Brintellix 10 mg minden reggel,

Mirtazapin 30 mg minden este.

Antipszichotikum:

Abilify (Piprason) 15 mg minden reggel.

Hangulat-stabilizáló:

Depakine Chrono 300 mg reggel és este.

2016. nov. 2. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kényszergondolatok és depresszió miatt szedtem kezdetben Cipralexet, később váltottunk Olwexyára. Az utóbbi jobban hat. Emellett én is szedtem Abilify-t korábban, na annak kijött egy sor mellékhatása: izomgörcsök, izgágaság, vizelési nehézségek, viszont a kényszergondolataimat elmulasztotta... kaptam mellékhatás-csökkentésre Kemadrint. Most már Restigulint szedek Abilify helyett, meg mellé Kemadrint. Most gyógyszerekkel tünetmentes vagyok, néha, nagyon halványan előjönnek fos gondolatok, de már közel sem annyira durván, mint előtte! Nagyon hálás vagyok ezért.
2016. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ripedont, de semmi jó nem vlt benne, unalmassá tett, olyan semmilyenné, személyiséget elvette, dolgozni nem lehetett mellette, egésznapos álmosságot okozott.

explemed, abból csak egyet, jól behánytam tőle ezért abbahagytam

invega: egésznapos alvást okozott

Tönkretesznek ezek mindent, fél éve már nem szedem őket

2016. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ripedon 2mg, Explemed 15mg, Xanax 1mg

Ripedonnal nincs bajom, az egyetlen ami zavar, az az hogy hízlal. Explemednek szörnyűek a mellékhatásai, remegés, szorongás, szédülés, állandó fáradtság. Xanax: túl kicsi a dózis hogy bármit is érezzek a hatásából.

2017. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!