Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A mai világban nagyon nagy...

A mai világban nagyon nagy baj ha egy nő bizonyos életkor után nem önellátó?

Figyelt kérdés
2022. okt. 3. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

22/L vagyok

Szerintem igen!

Ilyen korban már azért illik tudni alapokat főzni, vagy megcsinálni a házimunkát stb..

2022. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

1. Szerintem nem arra vonatkozik a kérdés, hogy képes-e ellátnia saját magát, de tévedhetek is természetesen.

Ha arra gondolsz kérdező, hogy anélkül, hogy férfi társ nélkül kevésbe tudsz boldogulni, talán nem szerencsés, de sokan vannak ilyenek.

De bármelyikünk értelmezése is legyen a helyes, könnyebb az élet, ha tudsz magadról gondoskodni önállóan is. Legyen szó egy levesről, vagy döntéshozatali képességekről, bármiről.

2022. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Kérdés, mit értesz önellátó alatt, háztartásvezetés és hasonlót, vagy anyagi téren, hogy meg tudjon élni a saját jövedelméböl.

De szerintem mindkét kérdésre igen a választ, legkésöbb 25-30 évesen már elvárható mindenkitöl (nöktöl is meg férfiaktól is)

2022. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem tudok főzni erre gondoltam
2022. okt. 3. 11:45
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, a sok kabarétréfa és vicc forrása a főzés. Nem vagy egyedül ezzel. Van, akinek szép, hosszú életet ad a sors, de fűzni tudást nem.

Egyébként soha nincs késő elkezdeni. Nem akarsz gondolom fine dining mestere lenni, csak enni akarsz, vagy a és/környezetednek ételt készíteni.


Sokan leszólják Horváth Ilona szakácskönyvét, hogy túlhaladott, ósdi ételek vannak benne stb. De több évtizeddel az első kiadás után is még népszerű, mert nem divatos receptek tárháza, de sok dologra megtanít.

Egészen alapokra gondolj. Pl. olyan „mérőeszközök”, mint bögre, kanál, teáskanál. Vagy mi az a rántás, mi a habarás. Melyik hús mire való. És ezer más hasznos dolog.

Ha kedved sincs hozzá, hogy ezzel foglalkozz, az már baj.

A sorsom úgy alakult, hogy soha nem voltam önálló, szegény szülein lógtam. Most 65 éves, teljesen egyedül élő férfi vagyok. Amit más huszonéves kora elején tapasztal meg, az nekem egy éve kezdődött. Nem öröm.

De pl. egyetlen egyszer sem ettem más főztjét. Igaz, hobbiból időnként készítettem nekik is hétvégén ebédet, nem nulláról kezdtem. De hogy minden napra, olyanra nem kényszerültem rá. És a főzés csak egy dolog.

(Kedves emberek, mielőtt megszólnátok: Nem tudhatjátok mi áll az életem hátterében. Azért írtam, hogy lássa a kérdező, hogy nem lehetetlen az önállósodás felnőtt, akár idős korban sem.)

2022. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Igen, baj ha nem tudsz főzni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de egy rántottát (Só, tojás, olaj) tudj már elkészíteni. 10-12 éves gyerekeknek megy. Vagy egy marék tésztát sem tudsz megfőzni? Tészta, só, víz kell hozzá.

Ezt tudod ki nem tudja megcsinálni?

Aki nem is akarja megcsinálni!

Hogy miért? Mert lusta, elkényeztetett kis fruska vagy akinek mindig minden a valaga alá volt téve. Te is hibás vagy és a szüleid is..... De nem késő nekiállni! Hajrá!

2022. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
azért azt megtudom csinálni
2022. okt. 3. 12:55
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Meg látom a pirosat is tudod nyomkodni....

Akkor mi a baj? Miben nem vagy önálló? Mondjuk kérdés feltevés nem megy az látszik...

2022. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
miért nem látszik? hogy érted ezt?
2022. okt. 3. 13:01
 10/16 A kérdező kommentje:
anyám miatt nem költöztem el mert mindig visszatartott
2022. okt. 3. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!