Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pontosan miből tevődik össze...

Pontosan miből tevődik össze a világegyetem?

Figyelt kérdés

Beleértve a testünket és ezáltal a gondolatainkat és érzéseinket.


Elgondolkodtató pontosan miből épül fel a világmindenség mi az ami közös mindenben? Mert mint kiderült nem az atomok, mert azok kvarkokból, azok meg valamiféle állóhullámokból vannak amik viszonylatban alig van néhány belőlük, pedig olyan sűrű az anyag. Igazából lehetséges hogy van is erre már válasz, csak nem tudok angolul mert németet tanultam, és magyarul pedig nem találtam választ. De a hullámok már nem felbonthatóak ha jól tudom. És még az érdekelne hogy az érzések és a gondolatok is ugyanabból az összetevőből állnak-e, mert elvileg igen.

Annyit hozzáteszek én olyan vagyok hogy már pici gyermekkoromban is érdekelt ez, mert a növények részeit szétszakítottam hogy megtudjam miből állnak a dolgok, de persze ez kezdetleges vizsgálat volt, manapság a tudósok többre mennek, majd szeretnék én is tudós lenni egyébként. Kérem az válaszoljon aki tudja, vagy akit érdekel mint engem és elmondaná mit tud, vagy mit gondol arról hogy miből van a világ.



2022. okt. 7. 18:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Abból kiindulva, hogy még a megfelelő kategóriát sem sikerült a természettudományos témájú kérdésednek megtalálni, úgy gondolom, mindenki jobban járna, ha megmaradnál a növények széttépésénél.
2022. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Értem. De az nem hozott eredményt.
2022. okt. 7. 20:52
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

És mégis milyen eredményt vársz?

A fizika mai állása szerint vannak különböző elméletek, több-kevesebb elméleti és gyakorlati eredménnyel alátámasztva, de még a legnagyobb koponyák is csak keresik a választ.

Miből gondolod, hogy itt, gyíkhun majd valaki megválaszolja neked azt, amit egyébként senki nem tud?

2022. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3 Te tudsz angolul? És nézegetted a kutatásokat jelenleg etéren? Mert megkésnek az infók nemzetközileg, azért kérdezem. Ha mindkét válaszod igen, akkor megbíznék ebben most, akkor abból indulok ki, hogy nincs jelenleg egyéb infó külföldön sem, ha elég körültekintőek voltunk, azaz minden lehetséges oldalt felkerestünk, mert ezek a kutatások nincsenek nagyon reklámozva, ahhoz túl érdektelenek általánosan tekintve.
2022. okt. 7. 22:38
 5/24 A kérdező kommentje:
Ez speciális téma, mert nem mindenki gondol bele mélységesen, emiatt nem is érdekes ez sok ember számára, erre írtam hogy az válaszoljon akit külön érdekel, vagy tud értelmeset hozzászólni.
2022. okt. 7. 22:41
 6/24 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem hogy nekem lenne elméletem a megoldást tekintően, és most érettségi előtt is már legszívesebben csak ezzel foglalkoznék, de jövőre nagy tét áll előttem, szeretnék bejutni valahová, és ahhoz kitűnőnek kell lennem olyan dolgokban amelyek kevésbé érdekelnek de anélkül nincs esélyem az álmomat megpályázni, viszont ha bejutok lehetőségem nyílik az elméletemet nagy körökben közreadni.
2022. okt. 7. 22:55
 7/24 anonim ***** válasza:

Nagyjából az van, amit mondtál.

Az anyag részecskékből épül fel, ezek pedig nagyrészt erőterekből állnak.

Létezik még a sugárzás és az energiamezők (pl. mágnesesség).

Ezeket érzékeljük, és ez a világ 4%-a.

A többi a sötét anyag és a sötét energia.

Ezekről még kevesebbet tudunk.

2022. okt. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

"Te tudsz angolul?"

Igen. Neked is illene, ha már tudományos pályára készülsz...


"Mert megkésnek az infók nemzetközileg"

Milyen infók késnek? Nem a Blikkben kéne a természettudományok legfrissebb híreit keresni.


"Ha mindkét válaszod igen, akkor megbíznék ebben most"

Azért ha a gyíkhut tekinted mérvadónak a fizikai kutatások legújabb eredményeit illetően, akkor nálad komoly bajok vannak.


"nincs jelenleg egyéb infó külföldön sem"

Ember, előtted az internet, ahol minden megtalálható. Minden is. Az összes egyetem, kutatóintézet, tudományos akadémia, labor, minden amit el tudsz képzelni, jelen van az interneten.


"ezek a kutatások nincsenek nagyon reklámozva"

Reklámozva? REKLÁMOZVA?! Mi a frászt kéne reklámozni a részecskekutatáson? Akit érdekel - és akinek az IQ-ja meghaladja egy pillangóét - az ismeri a tudományos szaklapokat, folyóiratokat, ahol mindenhez hozzáfér. Ismétlem: Nem a Blikkből meg a Nők lapjából kell tájékozódni. Vannak még magyar nyelvű lapok, folyóiratok is, például a Fizikai szemle legújabb, szeptemberi számában pont van egy szép összefoglaló írás a részecskefizikai jelenlegi helyzetéről...


"nekem lenne elméletem a megoldást tekintően"

Vazze még a szakirodalmat sem vagy képes megtalálni, de már megoldanád a részecskefizika rejtelmeit? Eszem faxom megáll.


"viszont ha bejutok lehetőségem nyílik az elméletemet nagy körökben közreadni"

Az elméletedet most is közreadhatod. Akár nagy körökben is. Vagy ahogy magyarul mondjuk, széles körben elérhetővé teheted.

2022. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Anyagi és emberi szemétből.
2022. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#8 A kötekedésednek lepontozás a fizetsége.
2022. okt. 8. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!