Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kihűlt világegyetem hogy...

Egy kihűlt világegyetem hogy nézne ki pontosan?

Figyelt kérdés
Az atomok egyenletesen volnának eloszolva a térben, vagy bolygók azért léteznének még, annak ellenére, hogy minden csillag kihunyt már? Esetleg az atomok is szétbomlanának elemi részecskékké?

2021. jan. 26. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ami nem létezik, amiről nincs semmi tapasztalat, arról se pontos se pontatlan képet adni nem lehet.
2021. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Idő kérdése.

Elvileg vannak stabil atomok - de ezeket is elnyelik végül a fekete lyukak, azok viszont nagyon hidegben már elkezdenek jobban párologni, mint amennyi anyagot kapnak. Tehát végül azok is el fognak bomlani.

Azt még nem tudjuk, hogy milyen anyag fog keletkezni nagyon-nagyon alacsony hőmérsékleten.

A "csaknem nulla" csalóka lehet: például ki gondolta volna, amikor a világ 1000 millió fokos volt, hogy 10 millió fok alatt atomi részecskék fognak majd keletkezni?


Tehát a "kihűlt" helyett valami más szót kellene mondanod. A világ sose fog teljesen kihűlni.

2021. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"ki gondolta volna, amikor a világ 1000 millió fokos volt..."


nem volt ki gondolhatta volna.

2021. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

0 k-en is van mozgás az atomoknál a rezgési zéruspont energia, ekkor minden atom a rezgési alapszinten van + magerők is hozzátevődnek nyilván a teljes energiához de utóbbi már nem tartozik a termodinamikához.

Ha arra gondoltál hogy megszűnik-e az anyag létezni amikor eléri az abszolút 0 K határt akkor nem, nem szűnik meg létezni az anyag.

2021. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy olyan dolog amit nagyon nehéz és nagyon szomorú elképzelni. A legjobb az lenne ha jönne a Nagy Reccs és újra létrejönne az univerzum, mint az hogy az örökkévalóságig egy teljesen sötét és hideg hely lesz.
2021. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, ezt próbáljátok meg elképzelni: hogy ami nekünk egy hideg és sötét hely - az lehet, hogy másnak az életet jelenti majd.

Nem tudom, te hogyan éreznéd magad akár csak 1000 fokon - pedig az még alig világosabb, mint ami most van.

2021. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy úgy kellett volna föltennem a kérdést, hogy: Hogyan fog kinézni a világegyetem, ha az entrópia győzedelmeskedett, és nincs több mozgás.


#4 Igen, tulajdonképpen erre gondoltam. Arra, amit leírtál, hogy a magerőkre nem vonatkozik a termodinamika, még sosem gondoltam. Érdekes.


#6 Ez is hihetetlenül érdekes gondolat.

2021. jan. 26. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:

"ha az entrópia győzedelmeskedett, és nincs több mozgás"

Ez már néhányszor előfordult a világunkban.

Ez akkor törik meg, amikor valami kifagy a rendszerből, és keletkezik egy új anyag vagy egy új anyagfázis.

Olyankor újrakezdődik minden.

2021. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
MIvel abszolút 0 fok nem létezik, ezért teljesen kihűlt világegyetem sem jöhet létre.
2021. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Farkas999 ***** válasza:

Ha a kihűlt azt jelenti, hogy nulla a hőmérséklet, ebből következik, hogy már nincs anyag a térben.


"{\displaystyle 10^{10^{10^{10^{10^{1.1}}}}}} Egy, a teljes világegyetem becsült tömegével megegyező tömegű fekete lyukat tartalmazó hipotetikus doboz kvantumállapota Poincaré-ismétlődésének becsült ideje (feltételezve Linde káoszos inflációmodelljét olyan inflatonnal, amelynek tömege 10−6 Planck-tömeg.[43]$) Ez egyet jelent a világegyetem összes anyaga, a tér és az idő végével."

2021. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!