Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2006ba szabadultam 5év után....

2006ba szabadultam 5év után. A következő munkahelyemre tiszta erkölcsi bizonyítvány szükséges. Ez nekem már elévült és nem lesz benne, hogy büntetve voltam és ültem? Vagy ezt kérelmezni kell, hogy ne legyen benne? Ha kérelmezni kell akkor hogyan?

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel letöltendő volt ezért ez örökké rajta marad.

Ha kérvényezni lehetne a törlést akkor mindenkinek tiszta lenne az erkölcsi bizonyítványa és semmi értelme nem lenne.

Így ahová most jelentkeztél az nem a következő munkahelyed lesz.

2022. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, mentesítés csak felfüggesztett büntetés után van, a letöltendő ott marad. Esetleg méltányossági alapon megpróbálhatod kérelmezni a mentesítést a bíróságon, ha ez feltétlenül kell a munkádhoz, egyébként nem sok esélyt látok rá hogy megadják.
2022. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg mi volt az ítéletedben. Amúgy itt van egy összefoglaló: [link]

A mentesülés ideje felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napja, letöltendő szabadságvesztés esetén pedig a büntetés hosszától függ. (Legenyhébb esetben három, legsúlyosabb esetben tíz év)


De ha 2006-ban szabaduiltál felteetően már mentesülés beállt.

2022. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3as én is ezt találtam, hogy jár a mentesítés!!!


[link]

2022. okt. 9. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!