Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a viszonzásról?

Mi a véleményetek a viszonzásról?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akit én mindig megleptem valamivel, ő soha. Ezzel nem volt problémám, viszont egyszer mondta hogy mindig szégyelli magát hogy nem hoz nekem semmit és következő alkalommal viszonozza. Nem tudom valahogy nekem ez kicsit rossz érzés, olyan mintha csak azért viszonozná mert "kell", mert bűntudata van, és nem azért mert szeretné hogy örüljek, vagy szeretne meglepni.

2022. okt. 9. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudhatod. De egyébként sokak nem tudják tárgyakkal kifejezni a szeretetüket. Van aki egyszerűen így van beállítva. Ha ő is olyen akkor tényleg csak kényszerből teszi. Esetleg legközelebb mielőtt adsz, kérdezd meg neki ez ne lenne,-e kellemetlen
2022. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nagyon köszönöm a választ!
2022. okt. 10. 06:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Javaslom figyelmedbe az 5 szeretetnyelvet.


Minden emberben megvannak ezek ám más sorrendben és % arányban.


Pl az enyémben az "ajándék" 3%,utolsó helyen áll, így számomra pl nem fontos mondjuk egy ajándékozás, sőt nem is steretem, kellemetlen, nyűg.


Ezért kerülöm is az olyan emberekkel való ismerkedést, akiknek pl top 3-ban benne van ez a szeretetnyelv, mert megfolytanak.


Tesómnak sajnos benne van a top 3-ban és egy ideig ő is ilyesmi dilemmákba volt, mint jómagad, holott én nem szándékozom megbántani, ahogyan téged se az illető.


Tanuld meg visszafogni a saját szeretetvágyadat, igényedet.


Mindenkit, aki fontos érdemes felmérni ezen alap dolgokat vagy akár megbeszélni.


Töltsetek ki online tesztet s meglátjátok a különbséget.


Ezen szeretetnyelvek nem csak ilyen esetekben jelentősek, hanem az élet minden területén.

Pl konfliktus kezelésekor.


Akinek a dícsérő szavak fontosabbak, a helytálló beszéddel lehet helyretenni, megnyugtatni;

vannak, akiknek a testi érintés, azesetben 1-2szó és öleld kebledre;

van akinek az ajándék, hagyd picit s lepd meg pl vacsival, valami apró ajándékkal;

akinek a minőségi idő fontos, hagyni kell had vonuljon el, majd minőségi idő keretében lenyugszik és megbeszélitek a dolgokat;

Szívesség beállítottságúaknál pedig szépen kérni, szavakkal finoman irányítani lehet s leülni megbeszélni.


S ezek csak példák.


A hétköznapoktól egészen a magánéletig mindenhol előny, ha az ember felfedezi ezeket az emberekben és hogy kinél mi módon vethető be.


Számtalan necces helyzetben tudtam alkalmazni, ám ehhez önismeret és érzelmek feletti tudatos gondolkodás szükséges, főleg ha jómagad vagy kitéve a helyzetnek.

180°-ban fordítottam meg számtalan helyzetet.


Édesanyám anno rajtam töltötte le dühét verbálisan hisztisen.

(igen, neki és sok másnak is meg kellene tanulni ezen dolgaikat önmagukban kezelni)

Rám rontott és üvöltött régi ostobaságokat felhozva gyermekkoromból.

Egekbe ment a vérnyomásom az igazságtalan helyzet miatt, ám rácsuktam ajtót, felszólítva, ne rajtam vezesse le a dolgait.

Adtam magamnak 2 percet gyors átgondolás és lenyugvásra, majd utána mentem.


Lágy hangnemre váltottam, megértőt előadva, holott még bennem volt az igazságtalanság dühe vérnyomásban, ám fejben helytálltam. Ölelésre sarklltam. Ellenkezett, nem engedett magához közel, rá pár percre meg a vállamon zokogott ölelgetve, bocsánatot kérve és megbeszéltük a dolgokat egy közös fözés keretében.


Ezekre kell megtanítani az emberek zömét. Kortól, nemtől függetlenül.


Fiatalabbaknak is jól jönne, ám nincsen példakép ezen dolgok kezelésére.

Én esetemben is az idősebbeket"tanítom", mutatom meg ezen dolgokat, hogy lehet másképp is reagálni, kezelni dolgokat, önmagunkat s másokat.


Érdekes témakör, szeretem is. Kivitelezni méginkább az elméleteimet, meglátásaimat, a gyakorlat pedig igazol, példát mutat.

2022. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eszméletlenül köszönöm, ez tényleg hasznos volt és bár eddig így nem gondoltam át, de teljesen igaz.
2022. okt. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!