Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyire húzós az...

Egyetemen mennyire húzós az angol? Mármint nekem nincs nyelvvizsgám és nem is tudok olyan nagyon. De láttam hogy minden szakon van szakmai idegen nyelv. Nem tudom hogy az angol menne-e

Figyelt kérdés

2022. okt. 17. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Valami szakot azért írhatnál, mert nagyon nem mindegy. Vannak olyan szakok, ahol szinte minden naprakész szakirodalom angolul van, úgyhogy elég nehéz pl. úgy megírni egy szakdogát, hogy fordító programot használsz. Más területeken viszont nem ennyire fontos, ez tök változó. Amúgy nincs minden szakon szakmai idegen nyelv óra, ezt nem tudom, honnan szedted (persze lehet, hogy azokon a szakokon pont mind van, amik téged érdekelnek). Mindenesetre soha nem árt a nyelvtudás, az angol pedig a legtöbb tudományterület nyelve, szóval mindig jól jön.
2022. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen persze. Járok nyelv tanárhoz, csak hallottam, hogy volt már olyanra példa az ismerőseim körében hogy ott kellet hagynia az egyetemet mert nem ment neki az angol. Mármint ő németes volt, de megszeretett volna tanulni angolul ezért felvette csak hát nem az alapoktól kezték ezért nem bírta és ott kellet hagynia. Egy másik példa levelezőin volt egy személy és ott egységes angol volt nem lehetett a németet választani.
2022. okt. 18. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!