Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vesét adományoznék. Olyan...

Vesét adományoznék. Olyan embereket keresek, akik már adományoztak vesét. Ki mit tapasztalt evvel kapcsolatban, és az adományozás utàn miben változott meg az életetek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 00:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy elég sok a rizikó faktor, így mielőtt belevágnék ebbe az egészbe, tudni szeretném, hogy utána mire számíthatok.
2022. okt. 18. 00:10
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
És kinek a veséjét? Merthogy a sajátodat nem tudod.
2022. okt. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ne adományozd el, kellhet még iphone-ra.
2022. okt. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
73%

Nem vagyok benne biztos, hogy Magyarországon engedélyezett-e egyáltalán az altruista vesedonáció.


Nefrológus meg tudja mondani. Ha igen, akkor egy alapos kivizsgálással megbizonyosodnak róla, hogy egészséges vagy, és a vese kivételével nem tesznek ki vállalhatatlan kockázatnak. A műtétnek van rizikója, de az a statisztika alapján kisebb mint egy epehólyagműtété.

Utána pár napig fájdalom, míg a seb begyógyul. Donáció után magasabb a magasvérnyomás kialakulásának a rizikója, tehát javasolt a nefrológiai követés hosszú távon.

2022. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!