Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak szerintem gusztustalan,...

Csak szerintem gusztustalan, hogy a multik ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nen tudom melyik kategóriába rakhattam volna a kérdést, bocsánat érte.

Ma láttam a Tescoban, hogy ételt gyűjtenek a rászorulóknak, vagyis a vásárlók megveszik a termékeiket, berakják a tescos gyűjtőbe, ők meg eljuttatják valamelyik szervezetnek. És mindezt úgy, mintha ők lennének a szentek akik segítik a rászorulókat. Na most. A Tesco elképzelhetetlen mennyiségű bevételt termel évente. Ha "csak" 10 millió forintot adományoznának a jó célért, az hatalmas segítség lenne, és a cég meg sem érezné. Nehogy már a közemberek fizetéséből kaparják össze az adományt! Sőt, ez igazából a vásárlók manipulálása, mert ösztönzi őket, hogy vásároljanak "a jó cél érdekében". Mindezt úgy, hogy magukat állítják be jónak. Nektek mi a véleményetek erről? Én látom ezt pesszimistán? Vagy tényleg így van?



2022. okt. 14. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem szeretetszolgálat egy ilyen cég, de vannak óriásvállalatok, amelyek saját nyereségük terhére segítenek rászorulókon. Persze, lehet mondani, az sem önzetlen, mert adózás szempontjából előnyös, meg hát nem fű alatt teszik, hanem hírveréssel.

Van az a vicc Leninnel, meg a labdával.

A Tesco eltűri a gyűjtést, pedig el is kergethetne. Na ügye, hogy tettek valamit.


Anno, amikor volt a tévében az Aranyág műsor, a kép alján futó csíkban ott voltak adományozók. Legyen a Kakukk Kft. egy olyan multi, amelyik jelen van az egész világon, nálunk is, és jól szalad a szekér.

És miket láthattál? Ilyeneket:

Kiss Lászlóné 500 Ft, Béla bácsi 15 000 Ft, sörivó cimborák 50 000 Ft, név nélkül 1 000 000 Ft, Marika 200 Ft, Molnár Ottó 2500 Ft.

Ez mind nagyon rendben. És akkor ezek között Kakukk Kft. 500 Ft.

Érted! Civilek adják oda talán az aznapi ebédjük árát, egy óriásnak meg van pofája kiíratni a nevét 500 forint befektetéssel.

2022. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

"És mindezt úgy, mintha ők lennének a szentek akik segítik a rászorulókat."

Nem. Úgy, mintha te lennél a szent, aki segít.


"A Tesco elképzelhetetlen mennyiségű bevételt termel évente."

Nem. A Tesco fillérre pontosan kimutatható bevételt termel. Ebből pedig lejönnek a kiadások, mert bármily meglepő, még a Tesco sem ingyen kapja a kannásbort amit tovább ad neked. Sőt, egy csomó egyéb kiadás is van, a bérleti díjak, az energiaszámlák (jelenleg elég combos), az alkalmazottak fizetése, a logisztikai költségek, estébé. Aztán még - bár nyilván nem hiszed - adót is fizetnek.

Mindezek után azért még marad valami nyereség is, igazad van.

Ezt a nyereséget aztán vagy visszaforgatják az üzletbe - fejlesztés, terjeszkedés, ingyenes buszjárat, usw - vagy szétosztják mint jutalék, prémium, ilyenek.

Miért várod el egy gazdasági társaságtól - hangsúlyoznám, nem a szeretetszolgálattól! -, aminek egyetlen célja a bevétel termelése, hogy a bevételét ingyen neked adja csak úgy a két szép szemedért?

Vagy bárki másnak?

Ők biztosítanak neked egy lehetőséget, hogy ha akarsz segíteni, tudj. Ehhez biztosítják a logisztikai hátteret! Ingyen! Nem neked kell beszerezni a konzervgyárból a konzervet, amit el akarsz adományozni. Nem neked kell kikeresgélni, hogy hogyan tudod eljuttatni a rászorulókhoz. Nem neked kell elcipelni, elfuvarozni a rászorulókhoz.

Ha adakozni, segíteni akarsz, ők ingyen biztosítják a logisztikát.

Téged senki nem kényszerít, hogy segíts, vagy hogy igénybe vedd a segítségüket. Biztos vagyok benne, hogy nem is járultál hozzá az akcióhoz.


"Ha "csak" 10 millió forintot adományoznának a jó célért"


Itt egy cikk, ami szerint pont ennyit adott a Tesco, tízszer annyit, mint amennyit a vásárlók összeadományoztak:

[link]


Csak mindig vannak olyanok, mint te, akiknek még az sem jó, ha valaki segít nekik.

Nézz már tükörbe!

Nem szégyelled magad?!

Gazdasági válság van, háború van, és te mégis azon picsogsz, hogy milyen szemét az a Tesco, ami milliókkal segít ebben a nehéz helyzetben, miközben te egy fillért nem vagy hajlandó áldozni.

Hányingerem van tőled.

2022. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Nekem attól van hányingerem, hogy idegen embereket teszel tönkre lelkileg, mert olyanokat írsz nekik hogy "hányingerem van tőled", egy kérdés miatt, amit kitettek az internetre. Ebből látszik, hogy lehet valaki akármilyen jó ember, vagy hiheti magát annak, amint lát valakit akin kiélheti magát, belerúg, megalázza, egyszóval kiéli rajta állati szadista ösztöneit. De ringasd csak abba a hitbe magad, hogy te biztos jó ember vagy :)
2022. okt. 14. 15:57
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg szoktam adományozni, ás iszonyatosan sajnálom hogy elveszem tőled az örömöt de a fent említet akcióba is terveztem venni dolgokat :)) Sőt, képzeld, annyira gonosz vagyok, hogy az egész ösztöndíjamat el szoktam adományozni, mivel nekem diákként nincs rá szükségem, vagy játékokat veszek belőle rászoruló gyerekeknek, és elpostázom a családoknak. Annyira hányingerkeltő gusztustalan kis dög vagyok, hogy még önkéntesledni is szoktam ételosztásnál. De az a lényeg, hogy te kiélted magad, remélem jobban alszol ettől, hogy sikeresen elb*sztad a napom és még én érzem magam rossznak mert ki mertem írni egy kérdést<3
2022. okt. 14. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
kérdező! Fuss neki mégegyszer, tulajdonképpen mi is a bánatod?...mert a sok zavaros süketelésből nem jön le.
2022. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

"hogy idegen embereket teszel tönkre lelkileg, mert olyanokat írsz nekik"

Hát azért őszintén remélem, hogy nem az én véleményem miatt leszel lelkileg zokni.


"egy kérdés miatt, amit kitettek az internetre"

Ha te lelkibeteg leszel egy kérdésedre kapott választól, akkor nagyon nem kéne az interneten kérdéseket írogatnod. Az én válaszomnál még sokkal rosszabbak is szembe fognak jönni.


"Ebből látszik, hogy lehet valaki akármilyen jó ember, vagy hiheti magát annak" [...] "De ringasd csak abba a hitbe magad, hogy te biztos jó ember vagy"

Egy szóval sem mondtam, hogy jó embernek tartom magam... Sőt. De ez nem tartozik ide.


"de a fent említet akcióba is terveztem venni dolgokat"

Hát azzal ki vagyunk segítve, köszönöm. Én is terveztem, hogy kedves leszek ma mindenkivel.


"Sőt, képzeld, annyira gonosz vagyok, hogy az egész ösztöndíjamat el szoktam adományozni"

Ebben biztos vagyok, sőt tán még többet is. Nyilvánvaló.


"sikeresen elb*sztad a napom"

Hát, bakker, ha neked ennyin múlik, akkor már úgyis mindegy.


"és még én érzem magam rossznak mert ki mertem írni egy kérdést"

Sosem azzal van baj, ha kiír valaki egy kérdést. A baj az, ha nem gondolkodsz előtte.

Nekem, akit egyébként egyáltalán nem érdekel a téma, egy (azaz egyetlen egy) percig tartott megtalálni a számodra releváns információt. Ezek szerint te vagy olyan buta vagy mint egy papucs (ezt nem hiszem, nem tűnsz hülyegyereknek), vagy annyira nem is érdekelt téged a dolog, hogy egy gyors google-keresést rászánj. Én ez utóbbit tartom valószínűnek, de kérlek javíts ki ha tévednék és mégis csak ostoba vagy.

Szóval az van, hogy téged igazából nem is érdekel, hogy valóban jótékonykodik-e a Tesco, csak felhúztad magad valamin (amiben egyébként még csak nincs is igazad), és idejöttél felháborodni. Tetted mindezt úgy, hogy egyrészt azt a hamis látszatot kelted, hogy a Tesco nem is jótékonykodik az akció során, másrészt te magad megengeded magadnak, hogy legusztustalanozz valakit / valamit (annak ellenére, hogy meg sem próbáltál utánajárni a témának). Majd ha a fagyi visszanyal és téged is gusztustalannak neveznek, akkor vérig vagy sértődve.

Hát milyen ember vagy te?

2022. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Tudod, megérdemled a sorsodat, ha foglalkozol ilyen cégekkel!
2022. okt. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

"Ma láttam a Tescoban, hogy ételt gyűjtenek a rászorulóknak"

A Tesco? Nem az élelmiszerbank? Akkor mégiscsak a Tesco csinálja.


"mindezt úgy, mintha ők lennének a szentek akik segítik a rászorulókat."

Sehol az ég világon nem írják, hogy azt ők adományozzák. Hazudsz. Az adománygyűjtés, azaz összegyűjtik a vásárlóktól.

A Tesco nem álszent, talán ők tartanak legelőrébb az élelmiszermentéssel, adománygyűjtéssel, helyi közösségek és szervezetek támogatásával, az élelmiszerhulladék csökkentésében.

Sőt az adománygyűjtésen túl szoktak több millió forintot adományozni, legutóbb 44 raklap (nem darab, nem doboz, nem kocsi)élelmiszerrel együtt.


"A Tesco elképzelhetetlen mennyiségű bevételt termel évente"

Azért annyira mégsem. Miért mindig a Tescót kell szidni? Ráadásul úgy, hogy nincs igazad.

2022. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

"Ha "csak" 10 millió forintot adományoznának a jó célért, az hatalmas segítség lenne, és a cég meg sem érezné."

És ilyet még sosem tettek, ugye? Szörnyű. Pedig nem is kötelező.


"Nehogy már a közemberek fizetéséből kaparják össze az adományt!"

Az nem az ő adományuk, ők összegyűjtik az adományokat. Egyébként nem kényszerítenek rá, hogy adományozz. Nehogy megártson.


"Sőt, ez igazából a vásárlók manipulálása"

Oké, tiltasd be az adományozást, jótékonykodást, önkénteskedést!


"Mindezt úgy, hogy magukat állítják be jónak."

Volt már, unalmas. És hazug.

2022. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A Tesco elképzelhetetlen mennyiségű bevételt termel évente."


Ezt honnan veszed?

Biztos vagyok benne,hogy elképzelhetetlen mennyiségű kiadást is termel a Tesco évente. Valahogy ellensúlyozni kell a kettőt.


"Ha "csak" 10 millió forintot adományoznának a jó célért, az hatalmas segítség lenne, és a cég meg sem érezné."


Miből gondolod hogy ilyen jól megy a Tesconak? Meg se éreznék? Azért 10 000 000 ft-ot igazán megérkeznek az ott dolgozók és minden más kiadás is.

El vagy tévedve. Nekem ez a véleményem.


A másik pedig, egész délután üres volt az adománygyűjtő kocsi, egyszer láttam benne egy akciós kenyeret :(

2022. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!