Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a barátom lesz a gyámom...

Ha a barátom lesz a gyámom ,mit tehet meg velem és mihez lesz joga ?

Figyelt kérdés
Így beszéltük hogy én leszek a gyámoltja.
2022. okt. 21. 04:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"A gyám a gyámsága alatt állónak gondozója, vagyonának kezelője, és törvényes képviselője. Ugyanolyan jogokkal rendelkezik mint a szülők, illetve ugyanazok a kötelezettségei is, azzal az eltéréssel, hogy a gyám működésében a gyámhatóság rendszeres felügyelete és irányítása alatt áll. Működéséről, különösen a gyámsága alatt álló kiskorú ügyeiről bármikor köteles felvilágosítást adni a gyámhatóságnak. A gyámhatóság a gyám jogkörét korlátozhatja, intézkedéseit hivatalból, vagy rokonai kérelmére meg is változtathatja. A gyám a vagyonkezelésről legalább évenként köteles a gyámhatóságnak számot adni."
2022. okt. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon kevés, hogy ti megbeszéltétek, az nem úgy van, hogy ti eldöntitek.
2022. okt. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehet a barátom a gyámom?Én már felnőttkorú vagyok.
2022. okt. 21. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ki akarna gyámot maga fölé? Olyan lenne, mintha apád lenne és tőle függesz, korlátozhat, szabályozhat, visszaélhet vele.


Akkor lesz valaki felnőtt, ha önmagát ellátja és önmaga ura, mindezt pedig felelősségteljes élettel éli.

2022. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos ezt akarod?
2022. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,bízom benne hogy jót akar nekem.
2022. okt. 22. 19:40
 7/7 Cubina ***** válasza:

Szellemi fogyatékos, cselekvőképtelen vagy? Azért kell gyám így felnőttként?

Így beszéltétek meg a fiúddal?

A nyolc általánost kijártad már? És a fiúd kijárta?

2022. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!