Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves lány vagyok. A barátom...

Nikuu kérdése:

17 éves lány vagyok. A barátom 18 éves. Megfelelő körülmények között lehetne e ő a gyámom erre a egy évre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ugyanis 18 éves barátod semmit nem tud felmutatni amivel igazolni tudná,hogy megfelelő körülmények között el tud tartani téged.

Van lakása?? Állandó megfelelő jövedelme??

Ne a szülivel gyere,hogy ott laknál,mert az nem ugyanaz..

2012. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem lehet.
2012. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. aug. 14. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag kizárt.
2012. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A barátod szülei nem lehetnének?
2012. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Még ha lehetne is, onnantól kezdve ha jól tudom, súlyos bűncselekmény lenne, ha nemi kapcsolatba lépnétek. Szülő, gyám, tanár, főnök stb. nem létesíthet (elméletileg) szexuális kapcsolatot neveltjével/alárendeltjével.
2012. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez itten - szerencsére, még - nem az USA biblia-övi része... a felsorolásodból szerintem a szülő az egyetlen, ami értelemszerűen valóban jogilag tiltott. A tanár-diák vagy főnök-beosztott viszony általában a jogilag nem tiltott, de nem helyeselt kategória, ami fegyelmi üggyel, és valamelyik fél áthelyezésével szokott végződni. Bár a saját ismeretségemben tudok 3 tanár-diák viszonyt is, abból 2 házassággal végződött érettségi után... a gyám esetén a fene tudja, de az ebben hatályos 1952-es akárhanyas törvényben (Csjt) semmit nem írnak a szexuális kapcsolatról, mint gyámságban kizáró okról, sőt szerintem ha egy nagykorút valamely okból gyámság alá kell helyezni - betegség, ilyesmi - lehet a feleség, élettárs a gyám. Nem tuti, de így rémlik...


Kérdező, az nem, de gyámhatósági engedéllyel összeházasodhattok, és onnantól Te is nagykorúnak számítasz, nem kell gyám.

2012. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, a házasság ilyenkor az egyetlen megoldás.
2012. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem lehet, de ezt már írták


ha szabad megkérdezni, mi a gond, vagy miért szeretnéd őt gyámodnak? talán tudunk segíteni

2012. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!