Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkahelyem miért nem...

A munkahelyem miért nem engedi, hogy otthon mossam ki a munkaruházatom?

Figyelt kérdés

Takarítóként dolgozom, van egyenruhánk, 1 nadrág, 2 póló, 1 felsőruha. Nem speciális hely, tehát nem egészségügy, vagy ilyesmi. Hetente egyszer viszik el a dolgozók ruháit kimosni, a nevünk bele van varrva.

Váltásruha nincs, tehát egy hétig kénytelen vagyok beleizzadtan, esetleg koszosan ugyanabban a ruhában dolgozni.

Amikor rákérdeztem, hogy hazavihetem-e, másnap tisztán tudom behozni, mert így kényelmetlenül érzem magam, rámförmedtek, hogy gondolom?

Semmit nem lehet kivinni a cég területéről.

(Befelé és kifelé is biztonsági ellenőr túrja át a holmijainkat, táskánkat. )

Váltásruha , plusz akkor lehet, ha azt a dolgozó kifizeti.

Sajnos annyit még nem fizetnek, hogy ezt meg tudjam tenni.


Más is van hasonló helyzetben?

Kezdem iszonyat kényelmetlenül érezni magam, folyton izzadtnak, büdösnek érzem magam, alig várom, hogy leteljen a műszak és mehessek haza.



2022. okt. 21. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban mennék haza, a testedről nem veheti le az őr.
2022. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
100%

"..."munkahelyem miért nem engedi..."


Mert a magasan kvalifikált, diplomás, klimatizált irodában i7-es laptop előtt ülő szabályalkotó műistenek, szerint jó ötlet és a cég érdekeit szolgálja.

Ők nem kerülnek abba a helyzetbe amit az általuk kreált szabályokkal teremtenek. Így a döntésükkel teremtett gyakorlati következményekkel közvetlenül soha nem szembesülnek.


Együtt érzek. Máshol is ez megy.

Szép, új világ!

2022. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy oka van ennek: nem akarnak kivételt tenni, mert a túlképzett biztonsági őrök agyáig nem jut el, hogy ennek mi az oka. Ez nálunk is így van.


DE! A dolgozóknak adunk annyi ruhát, amennyi szükséges a jóérzésükhöz és emiatt nem kell rosszul érezni magukat. Itt is erre kellene tendálni. Szóltatok már érte?

2022. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3.


A biztonsági őr azt teheti, amit mondanak neki. Egyénileg nem bírálhat el dolgokat, mert kirúgják.


De egy agyoniskolázott IT-s is azt teszi, amit a gazdija parancsol! >:)

2022. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálam is van csereruha, ha olyat alkotunk a csapattal, ami maszatolós kivitelezés.


Alapon a munkaruha megkíméli saját ruhád munkábafogását.


Ottani eszköz, tárgy azaz nem viheted el.


Ha hazaviszed s valami van vele, az te hibádból történő baki. A ruházat pedig ugye nem a te pénzedből van.


Amíg a falak között marad a munkahelyen:

Övüké a tisztítás költségei stb.


A csapatomban senkinek nincs ezzel gondja, meg 3an örülünk is, mert csak fekete ruháink vannak, így nem kell potya 2 ruhadarabra mosást indítanunk otthon.


Annyi, hogy öblítőket együtt választjuk ki.


Miért fáj ez embereknek ez a "nem viheted haza a munkaruhát" ?


"mások is abba mossák", "máséval vannak összemosva".


De tiszta lesz.


Mondok egy pl.-t: bárhol iszol eszel, étteremtől a haverokig... Nos, minden evőeszköz, pohár, tányér stb-t előtted több ezren vették a szájukba, használatba és

másik pár ezer ember által használtakkal mossák el.


Ebbe kevesen gondolnak bele. :)


Az éttermekből se viszed haza magad elmosni a dolgokat, vagy fordítva: nem viszel saját készletet, hogy abba kérd a menüt vagy a rendelt dolgokat.


Pedig nem csak a bőröd, kezed érintkezik ezekkel, hanem a szád, nyálad...


2-es emberünk nagyon kifordult magából.

Szerintem ott több gond van, mint a ruha hazavitelének tiltása.


Alapon a szabályok témaköre összetettebb. Nem olyan egyszerű, mint a faék.

Sajnos.


Jómagam amennyire csak tudom lazítok a felesleges szabályokon melyek adottak, de akár ütik is egymást (pl hermetikusan lezárt helyek VS menekülési útvonal szabadon hagyása) ,azaz nem én alkottam, a sajátokat pedig okkal kérem, úgy hogy azok engem is érintenek és betartom. Szivességként tálalt szabályok.

Mi kis csapatban dolgozunk, a megfelelő együttműködéshez a hozzáértés, teljesítmény önmagában kevés lenne. A személyiség fontos.


Az általam alkotottak betartását pedig jutalom követi, mint pl a drága gépek, eszközök saját célra való felhasználása munkaidőn kívül helyben, melyeket nem engedhet meg magának az ember, mint pl egy telefont.


Minden használatnak kritériuma van pl vezesse mettől meddig használta, írja alá, minden kerüljön helyére Stb.

Hogy másnap, akinek kell mumkára vagy akár saját felhasználásra ne kelljen keresgélni + ne vesszen el.


Adok-kapok. S alapok.


Ha mulasztás van vagy elvártak nincsenek meg, akkor jutalom sincs.


Nem tetszik valami, fel kell mondani. Én is megtettem anno többször és kiléptem a nem szimpatikus kezek alól.


Alkalmazottként az adok-kapok annyiból áll sok helyen:

Aláírod a szerződést (kevés az olyan, mint pl én, hogy végigolvasok mindent, bankban is visszaülök a várók közé, ha úgy van s olvasok), aláírással elfogadtál mindent, munkába állsz és mindezért, amit kapsz:

Fizetés és kevesebb felelősség.


Mások papíroznak, a gúnyolt irodistákon a felelősség, vezetőkön, tulajokon mégtöbb.


S bánj úgy másokkal, ahogy azt te is elvárod.


Nem tetszik valami? Keresd meg a megfelelő embert és beszéljétek meg.


Voltak helyek, ahol korrekten lehetett egyezkedni a fizutól egészen a "nem akarok másnaptól itt dolgozni" - ig,mert pl páromhoz költöztem anno. Ott jóban is voltam a tulajjal emberként.


Ahol meg nem tetszik valami és a kultúrát kommunikációnak értelme nincs: byebye.


Nem kell általánosítva szidni valakit csakmert pl irodista, tanult stb.

Ahogyan a 8 általánosokat se kell egy kalap alá venni.


Az ember teremtő, alkotó lény. Ahogy te is és mindenki más is.

Nem tetszik valami, merj teremteni, alkotni. S nem csak frusztráltsáfot halmozni önmagadban.


S üdv, szép, új viláG(OD)!

2022. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as hozzászolóláshoz:

Köszönöm szépen.

Természetesen szóltunk, a másik garnitúra ruhát megvehetem saját költségen. Azt sem vehetném kimosni haza, de lenne csere, ha beleizzadok. Csak sajnos a bérezés nem engedi meg a 20.000ft kiadást erre, tekintve, hogy a jövedelmem alacsony és egyéb okokból sem.

Még nincs 2 hónapja, hogy itt elkezdtem a munkát.

2022. okt. 21. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Az általad vásároltat miért nem vihetnéd haza? Hiszen az a tiéd, mert te vetted. Ezt vajon mivel indokolták?
2022. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fentebb írtam, hogy a váltásruhát nem tudom megvásárolni. Az van, amit adtak.
2022. okt. 26. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, de azt is írtad, ha megvennéd, sem vihetnéd haza. Pedig az a te tulajdonod lenne. Ezt a részét nem értem. Hogy ezt mivel bírják megindokolni.
2022. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt sem vihetném haza. Rajta van a logója a munkahelynek, gondolom ezért. Igazából azt sem tudom, hogy ha megvenném és mégsem akarok itt maradni, mi lesz a sorsa. Gondolom, a következő dolgozónak azt adják oda. Mint ahogy amiben én dolgozom, az sem vadiúj, sajnos.

De rövid ideje vagyok itt, gyanítom nem is akarok sokáig, főleg így...szóval a fizu sem annyi, hogy blikkre kidobáljak ennyi pénzt. A munkáltató tehetne azért, hogy a dolgozói emberhez méltónak érezzék magukat. Bármilyen téren. ☹️

2022. okt. 26. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!