Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miről szóljon az előadásom?

Miről szóljon az előadásom?

Figyelt kérdés
Egy előadást kell tartanom egy órámra, de nem tudom, hogy miről szóljon. A téma bármi lehet, ezért szeretnék valami olyasmiről beszélni, amit a tanár és a hallgatóság is érdekesnek/egyedinek talál. Van esetleg valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

2022. okt. 22. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen óra ez?
2022. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokszor volt ilyen jellegű feladatom, még nyelvvizsgán is ilyet kellett csinálni :D

Én általában kerestem egy olyan témát, amiről nem nagyon voltak ismereteim, de érdekelt. Így az előadásra készülés alatt én is megismerkedtem a dologgal és élmény volt megcsinálni. Vagy a másik lehetőség, hogy olyan témát választasz, amit nagyon szeretsz és igazán nagy mennyiségű tudásod van róla. Így gyorsan megleszel vele és olyan dologról mesélhetsz a többieknek, ami igazán a "sajátod".


Mivel nem ismerlek, nem tudom neked milyen érdeklődési köreid vannak, meg ugye azt se hogy milyen jellegű óra, de érdekes témák lehetnek :


-mesterséges intelligencia (bemutathatod általában vagy kiemelhetsz egy kisebb területet)


-valamilyen különleges ország, város bemutatása sok-sok képpel és érdekességgel


-űrutazás, földön kívüli (pl Mars) emberi kolóniák tervei, ezzel kapcsolatos morális vagy technikai kérdések


-egy különleges állatfaj bemutatása


-egy kevesek által ismert sport vagy hobbi


-egy történelmi kultúra bemutatása (pl kelták, inkák, vikingek stb) inkább magára életvitelre, hitvilágra mennék rá, mint történelmi adatokra


-legendák, városi legendák, mítoszok stb


Igazából rengeteg lehetőség van de egy a biztos: olyat válassz ami téged nagyon érdekel. Egy jó előadás nem csak a témája miatt lehet jó, sőt! Az számít, hogyan adod elő. Ha a sajátodnak érzed a dolgot, amiről beszélsz, sokkal szabadabban, élvezhetően tudod majd előadni, fent tudod tartani az érdeklődést. Ha ppt vagy prezi előadást csinálsz, rakj bele sok képet, videót, törekedj az egységes dizájnra, legyen jól olvasható a szöveg. Sok szöveg ne legyen a dián, inkább csak amolyan vázlat, ami alapján tudsz mesélni a témáról. Tudom nem erre vonatkozott a kérdés és persze lehet ezt már mind tudod, csak gondoltam leírom a tapasztalataim, hátha segít. :D


Remélem találsz majd valami hasznosat abban, amit írtam és sikeres lesz az előadásod!

2022. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2. voltam:

Amiket javasoltam, azokat vagy meg is csináltam vagy legalább tervben volt (ebből van kevesebb). Nagyon szerettem ezekkel a témakörökkel foglalkozni és szerintem a többiek sem unták magukat halálra közben :D

2022. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok ötletet <3. Az első kérdésre válaszolva pedig média órára kell.
2022. okt. 23. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!