Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cica tartás albérletben, a...

Cica tartás albérletben, a tulaj engedi, viszont a szomszédok vergődnek miatta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég költöztem albérletbe, és már költözés előtt lebeszéltem a tulajdonossal hogy vihetem a cicámat is, viszont az idősebb szomszédaim folyamatosan azzal zaklatnak hogy vigyem el, mert következménye lesz, ebben a lépcsőházban ugyanis nem lehet kisállatot tartani

2022. okt. 26. 08:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ki írt tévesen mit?
2022. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező írta #8 alatt azt, amire reagáltam, de tévesen olvastam a szövegét és ezért értelmeztem másként.

Azt olvastam rosszul, hogy "...akkor igaz, nem tudnAk ..." de én "nem tudnÉkot" olvastam. Bocsánatot kérek!

2022. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Mi bajuk a macskával? Mégcsak nem is ugat. Mondd, hogy addig örüljenek, amíg le nem cseréled egy újszülött csecsemőre. Egyébként kötve hiszem, hogy a házirend tiltaná, ha mégis, meg lehet támadni, mert nem lehet szükségtelenül szigorúbb, mint a társasház törvény.
2022. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Már jó régóta magasabb rendű jogszabályba ütközik, ha társasházi szabályzat jobban korlátozza az állattartást, mint azt az állatvédelmi törvény és a kedvtelésből tartott állatokra vonatkozó kormányrendelet.

Kúriáig, sőt, Alkotmánybíróságig jutottak ügyek.

Például Alkotmánybírósági állásfoglalásról tudósítás: [link]

Viszonylag friss eset: [link]

2022. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 NTBS ***** válasza:
100%
Nyugodtan tartsd, de a lakásban.
2022. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
14-es nagyon szépen köszönöm a hasznos cikkeket, természetesen még a lépcsőházban sosem járt, nem is terveztem kiengedni, de így már nyugodtan lehetek vele a kis albérletünkön belül😊
2022. okt. 26. 16:22
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, mire jutottál a házirenddel, a rosszindulatú szomszédokkal. Szorítok nektek!
2022. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy elküldeném az összeset a pcsàba, hogy hanyatt essenek. Mégis hogy mernek beleszólni abba, hogy MÁS mit csinál a lakásában, amíg nem zavarja őket ezzel? Kinek képzelik magukat?!

Mert hogy egy macska nem ugat, nem nyávog fülsiketítően egész nap, mikor a gazda távol van, nem kell levinni és közben véletlen bekakil/pisil stb stb. A mi falszomszédunk fèl évig azt se tudta, hogy van macskánk, csak egyszer összefutottunk, mikor dokihoz vittük pont. Ja és erős fogalomzavarban is szenvednek, ha nekik a LAKÁSBAN tartás egyenlő a lépcsőházban tartással. Utóbbihoz van közük. Előbbihez nulla.

2022. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez kellemetlen :( A cica semennyire nem zavarhatja őket ha nem jár ki a lépcsőházba, nem is tudna róla. De közben a tulaj sem akar gondolom ellentétet a lakókkal. Szurkolok neked és a cicádnak. Mi társasházban lakunk, májusban lett egy cicánk, de eszembe sem jutott, hogy engedélyt kellene kérnem a szomszédoktól.. Más kérdés hogy kutya már előfordult a többi lakásban és igen, az valóban zavaró tud lenni, ha hangosan ugat, vagy ha a lépcsőházban félni kell tőle ha összefutunk..
2022. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Baromira neked és a cicádnak van igaza. Nyugodtan mond meg a szomszédoknak, hogy te már megbeszélted a tulajdonossal, hogy jöhet a cica, szal ne kössenek beléd.
2023. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!