Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Helytálló a rendőrség nézete?

Helytálló a rendőrség nézete?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy Szlovákiában egy férfi kutyákat ölt és a húsukkal akarta eltartani a családját. A rendőrség ezt állatkínzásnak tartja.

Igaz, Szlovákiában nem dívik, de Csehországban igenis tartanak kutyákat levágásra (még adnak is el erre a célra kutyákat). Ez valóság, engem is megkínáltak már egy csomagban kapott kutyahússal. Csehországon kívül Keleten is divat a kutyahús.

Ha ez állatkínzás, akkor a csirke, kacsa, liba, szarvasmarha, sertés, ló, őz, szarvas... leölése nem állatkínzás???


Részlet a cikkből:

"A férfi azt állítja, csak szerette volna eltartani a családját, és erre más módja nem volt, mivel munkanélküli, és semmilyen szociális segélyt nem kap. A rendőrség nyár végén számolt be az esetről – az elkövető jelenleg vizsgálati fogságban van. A férfi egy menhelyen ölte meg az állatokat egy fejsze segítségével, majd húsukat feldarabolta."



2022. okt. 27. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy Csehországban mik a törvények, annak semmi relevanviája nincs egy Szlovákiában történt esetre nézve.

A haszonállat és a házikedvenc pedig nem ugyanaz, így a tartásukra sem ugyanolyan törvények vonatkoznak.

2022. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magyarországon tilos kutyát tartani élelmezési célra? Megírnátok a törvény számát?

Csehországban aki kutyát tart élelmezési célokra, az nem házikedvencként kezeli és tartja! A szlovák férfi sem a házikedvenceket ölte le.

2022. okt. 27. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédelmi törvény

11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása.

2022. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kellemes olvasást.


[link]

2022. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Látom, jól elkéstem, nem baj, a lényeg ugyanaz.
2022. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4 és 5,

meggyőztetek, köszönöm.

Valóban a nevezett törvény 11§ 1. bekezdésének utolsó mondata tiltja az eb és macska megölését élelmezés céljából.

Mint írtam Csehországban ez nincs így. Évtizedeken át éltem közöttük, a volt Csehszlovákiában, konkrétan cseh területen is. Számtalan kutyacsoport e célból való tartásáról, eladásáról, fogyasztásáról tudok.

Gyerekkoromban az ürgeöntés is mindennapos dolog volt a szegényebb réteg tagjai között (Csehszlovákiában, szlovákok, de magyarok (cigányok) által lakott területen is.

Eb-, macskahúst nem ettem, de ettem már lóhúst, csigát, kagylót, cápa- és teknőslevest is. Hirtelen ennyi jut eszembe.

2022. okt. 27. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!