Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 17 évesen milyen munkákat...

Ipiapacs04 kérdése:

17 évesen milyen munkákat találhatnék? (estis jogviszony, többi lent👇)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Munkát szeretnék keresni Budapesten a barátnőmmel, aki szintén 17. Május óta dolgoztam a Balatonnál(pincérkedtem). Sajnos a decemberi hónapra bezár az étterem, ezért keresnék Budapesten valamit. Csak estis jogviszonyom van, aminek az oka, hogy Ukrajnából jöttem és ott fejeztem be az iskolát. Most estire járok, hogy tavasszal leérettségizzek(barátnőm ugyan így). Vállalnánk bármit, de nagyon nem találtunk még szinte semmit. Segítséget kérnénk. Lakást akarunk kibérelni közösen. Gondolkoztunk azon, hogy különórákat tartanánk fiataloknak(matematika, informatika). Hogyan hirdethetnénk magunkat? Ajánlották a bébiszitterkedést és az alkalmi munkákat. Hogyan találhatnánk ilyeneket? A válaszokat előre is köszönöm:) (hozzátenném, magyar állampolgárok vagyunk, minden papírunk meg van, magyar családdal!)



2022. okt. 30. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Diákszöviket keressetek, ők tudnak segíteni érdemben. :)
2022. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, direkt nem tudok segíteni, de annyit igen, hogy az egyes válasz /16:33/ alapján ne próbálkozzatok feleslegesen: a szövetkezetekről szóló törvény alapján kizárólag nappali tagozatos tanulók, hallgatók lehetnek diákmunkások.

Az is csak általánosság, hogy 18 év alattiakat nem szívesen alkalmaznak munkavállalóknak, mert a Munka Törvénykönyve szerint ők fiatal munkavállalók, akiknél a foglalkoztatás terén több korlát is van (pl. munkaidőbeosztás stb.), többlet jogosultságaik vannak (pl. több munkaközi szünet stb.), velük szemben korlátozott a felelősségre vonási lehetőség.


Amiket írtál, azokat próbálhatjátok hirdetni, vannak ingyenes hirdetési lehetőségek, pl. [link]

2022. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Bocsi, utána jöttem rá hogy estin tanul. Akkor viszont csak részmunkaidő jöhet szóba.
2022. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. okt. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!