Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire lehet hasznos a ‘gap...

Mennyire lehet hasznos a ‘gap year’ (magyarul talán szabad évnek fordítják)?

Figyelt kérdés

Egyetemen most vagyok a mester utolsó évében. Tehát még egy félévem van, de annyi minden összeszaladt (depresszió, kiégés, gyász), hogy most nagyon a padlón vagyok. Szinte minden nap küzdelmet jelent a felkelés is, de még a szakdoga előttem van, egy második nyelvvizsga és a végzés féléve. Úgy érzem, ha most így folytatnám, nem lenne túl jó vége. De egy kihagyott év most úgy tűnik jól jönne, hogy újra összerakjam az életemet, és megerősödve térjek vissza. Persze nem semmittevéssel tölteném az időm, eleinte pihenni tervezek kb 1 hónapot utána dolgozni is, és lassan kicsit készülnék előre. Most 25 éves vagyok.

Ti voltatok hasonló helyzetben? Milyen előnye és hátránya lehet?



2022. nov. 5. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy félévért kihagyni egy évet?


Eléggé rossz cserének hangzik.


Azok, akik szünetet tartanak az egyetemen, majd dolgozni állnak, szinte sosem fejezik be az egyetemet. "van már munkahelyem, dolgoznom kell, nincs rá időm, meg amúgyis, minek?" és ezzel úgy is marad az egyetem végleg.


Persze, ha te így látod jónak, tényleg ennyire nem birod, tarts szünetet. De egy félévet azért csak ki lehet bírni, még úgy is, ha nem sikerül a disszertáció védés. Ha csak az tolódik egy évet, az jobb, mint ha a tantárgyakkal együtt egy egész félév menne.

2022. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy túl soknak éreztem az egészet szakdoga előtt. Pihentem, dolgoztam utána 3 hónapot tanultam és szakdogát írtam.

Lényeg, hogy majd vissza kell hangolódnod a tanulmányokra.

Én úgy voltam vele ha erre van lehetőség, kihasználom.

2022. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen oké, még ha nem is egy évet, egy félévet is lehet passzívon lenni, az is sokat segíthet.


Ez idő alatt meg ha úgy vagy akár a szakdogád is elkezdheted írni, sokkal nyugodtabb környezetben sokkal könnyebben mennek a dolgok.

2022. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!