Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok ezt a kis...

Mennyire tartjátok ezt a kis “verset” erőltetettnek?

Figyelt kérdés

Igazából tudom, hogy ennek így jóformán semmi köze nincs az nagy irodalmi versekhez.

Nem is ebből a célból készült. Sokat nem törtem rajta a fejem, csak jött.

Pár napja elkezdtem irogatni egy lánnyal. Ő ihletett meg erre a tettre, mert régebben írogatott verseket.

Elképzelni nemtudtam, hogy mi értelme lehet.

Aztán rájöttem, hogy olyan talán ez, mint egy naplóírás, vagy dalszövegírás. Egy eszköz arra, hogy kifejezd magad. Még, ha nem is másoknak, de saját magadnak.

Akárcsak egy sírás. Amikor ki jönnek az érzéseid, gondolataid.

Én egy 18 éves srác vagyok. Soha nem volt barátnőm, nem sikerült még átélnem a szerelmet, mint olyant.

Tudoom, tudoom. Nem vagyok még elkésve, ne foglalkozzak vele.

Valószínűleg azért van ez, mert én nem egy olyan barátnőt szeretnék akit kiteszek mutatóba, hogy lássák a korombeli srácok, hogy milyen “sunát” szedtem össze majd 2 nap múlva már máson lógva élvezkedjek egy discoban, vagy akárhol.

Úgyhogy ezt akartam így leírni magamnak. Lehet, hogy nem mindenhol a legodaílőbb szavakat használtam, de ez “gyütt” belőlem.


Nem vagyok egyedül,de még is


Nem vagyok egyedül, de még is

Éjszaka arra gondolok miért is

Mások szerelmére irígy vagyok

Miközben az enyémet veszni hagyom


Nem vagyok egyedül, de még is

Éjszaka arra gondolok miért nincs

Miért nincs ki átölel és én őt

Csak simogatnám gyengéden őt


Hogy kit? Én sem tudom

Bár, ha így haladok sosem fogom

Sosem fogom gyengéden símogatni

S, ha fázik két kezemmel betakarni



2022. nov. 8. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Építő észrevételem, hogy ezen a versen még sokat kellene csiszolni.

Sok sikert kívánok hozzá, - amennyiben komoly szándékod megírni a verset!

2022. nov. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Értelmetlen katyvasz.
2022. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem olyan rossz ez, de tartsd meg magadnak ezeket a verseket, ha rád jó hatással van, írd ki magadból amit érzel.
2022. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki elkezdi valahol, úgyhogy "költészetileg" nem is akarok vele foglalkozni, magad is tisztában vagy az értékével.

Ami miatt egyáltalán késztetést éreztem a válaszra, az a "még is".

Mégis, bakker. Mégis.

Nem azt mondom, hoyg ez az egyetlen helyesírási hiba, mert nem. De ez annyira bántja a szememet, az agyamat, hogy nem bírtam szó nélkül elmenni mellette.

2022. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Bizony, bizony: nem még is, hanem mégis (egybe írva) !
2022. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Költészetben engedélyezett az egyedi szóhasználat!
2022. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Jó a vers.
2022. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
a-a, b-b rímképet óvodások használják előszeretettel. A nagyon gyenge a minőség. Nem kell mindenkinek írni ám. Hogy egy klasszikust idéztek:akkor írj, ha nem tudsz nem írni.
2022. nov. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

#8 Láttál már szabad verset?


Ennyi erővel a Tiktok i_s felesleges, mert riszálni mindenki tud. Vagy csak az riszáljon, aki nem tud nem riszálni?


Építő jelleggel is lehet véleményt formálni egyébként.


Elsőre egyáltalán nem rossz amúgy :) Ha tetszett maga az alkotás folyamata, és gyakorolsz, lesz még jobb is.


Youtube-on van egy Youtuber, aki bárkinek ír rövid verseket, "indulókat". Valamiért nagyon népszerű (bár saját bevallása szerint a Tiktokról letiltották). Ő sem egy Petőfi, és nekem túl sok az " agresszió", mert a legtöbb műve hőse szinte mind nagyon kemény, akibe nem szabad belekötni, mert jól lever mindenkit. Irodalmi mélysége nem nagyon van (vagy csak nekem magas :)

Viszont szabad idejében besavanyodás helyett olyasmit csinál, amit szeret.

Becsülöm benne, hogy a követői tábora ellenére van benne valamennyi természetes szerénység, nincs elszállva magától, mint egyik-másik önjelölt énekes(nő), nem mutat rossz példát, mint a számomra szintén értelmezhetetlen trash tartalom gyártók, és (egyelőre) nem akar több ezerért rásózni a fiatalokra cuccokat csak mert rajta van a neve vagy a képe, és még tanfolyama sincs. :)

2022. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Ha a szart attól mert becsomagolod még szar marad.
2022. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!