Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem minden tartalom elérhető...

Nem minden tartalom elérhető Magyarországon az amazon prime videon?

Figyelt kérdés

Előfizettem az amazon prime-ra, láttam elég sok film és sorozat elérhető rajta.

Azonban azt tapasztalom, hogy itthon csak a "gagyibb" tartalmak érhetők el.

Ki lehet játszani a rendszert valahogy, hogy az összes tartalomhoz hozzá lehessen férni?



2022. nov. 9. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Vpn?
2022. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokra nem mész vele. Az amazon egy online téka. A legtöbb filmért fizetni kell és emellett mint az MGM, és egyéb filmcsatornákra külön elő kell fizetni az amazon mellé hogy elerhesd a tartalmakat. Európában az amazon prime mindenhol ugyanaz.

Emiatt is mondtam le Németországból az előfizetést. Nem ér meg nekem 9,99€ havonta.

Inkább a Disney+ évi 89 € díj ellenében.

2022. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden streaming szolgáltatóra igaz, hogy országonként eltér a kínálatuk, mert a filmek, sorozatok jogtulajdonosai országokra lebontott területi korlátozásokkal értékesítik azok sugárzási jogait. Nem csak a streaming szolgáltatók adják-veszik ezeket a jogokat, hanem a különféle tévé csatornák is, amik közt rengeteg olyan van, ami csak egy-egy országban sugároznak, de némelyik akár több országot is lefedhet, ezért akár több országra is vásárolhatnak kizárólagos sugárzási jogokat. Ilyenkor azokban az országokban a streaming szolgáltatók nem sugározhatják, amíg másnak kizárólagossága van.


Illetve egyre több stúdiónak (Disney, Paramount, Warner, stb) saját streaming szolgáltatója is indult idő közben. Így egyre gyakoribb, hogy a streaming szolgáltatóknak eladott jogok lejárta után már nem hosszabbítják meg a Netflix, Prime és hasonlókkal. Ezzel is gyengíteni tudják a konkurenciát és magukhoz csábítani a nézőket. A többieknek meg egyre inkább marad, hogy a saját gyártású dolgokkal próbálják megnyerni a nézőket, mert a régebbi filmek és sorozatok egyre inkább átkerülnek a többi felületre.


Mivel a legtöbb másik stúdiót a Disney vásárolta fel (Fox, Sony, Pixar, Miramax, Lucasfilm és még sok másik), így a legtöbb régi film és sorozat jogait is ők gyűjtötték be. Sosem felejtem el a bejelentést, amikor kiderült, hogy a legújabb Disney hercegnő az Alien királynő lett...

Amíg a korábban értékesített sugárzási jogok még élnek, addig máshol is megtalálható egyik-másik műsor, de az idő a Disney-nek játszik.

2022. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor hanyagolom szerintem. 😃
2022. nov. 13. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
VPN-el a területi korlátozásokat elvben meg tudod kerülni, mert beállítható, hogy milyen országból lásson téged csatlakozni. De úgy tudom egyre több rendszer már azt is figyelembe veszi, hogy milyen országban fizetsz elő (bankkártya országa), így egyre több helyen a VPN már nem elég a korlátozások megkerülésére.
2022. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a Prime-on is elég sok nem gagyi dolog van, persze minden az ember ízlésétől függ. Ha már előfizettél, akkor érdemes megnézni mindent, ami érdekelhet róla, aztán megkeresni, hogy a többi dolog ami érdekelne vajon hol található és arra a szolgáltatásra előfizetni helyette következőként.
2022. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!