Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ki volt a legutált...

Szerintetek ki volt a legutáltabb magyar király?

Figyelt kérdés

2022. nov. 10. 02:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Viktor.
2022. nov. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérdés, hogy kik utálták. Szerintem a ranglétra legalján állóknak édes mindegy volt, ki a király. Így is, úgy is kiszolgáltatottak voltak.

Hiányos ismereteim alapján talán Mátyásra szavaznék. Miért? Az igazságos király csak legenda, jóval későbbi időkből származik. Abban tért el az elődeitől, hogy a legnagyobb urakat is megadóztatta.

2022. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Azért ne felejtsük Istvánt sem! Szerintem Őt utálták a legtöbben. Az ősmagyarok és utódaik, a saját családja (már ameddig ki nem irtotta őket...)
2022. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Orseolo Péter
2022. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Talàn II. József.
2022. nov. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is Szent István volt az egyik legutáltabb királyunk.

Erőszskos hittérítés, kemény törvények, látványos büntetések. Minden, ami eddig biztosnak számított most tilos lett, ezt közemberként nehéz lehetett megélni.


Én még Mátyást is mondanám a nagymértékű hadiadóival

2022. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
6: Ostobaság. Biztos drogozni jártál iskola helyett.
2022. dec. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!