Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom, valaki...

Mi lehet a bajom, valaki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés

Időnként (ma is ez történt, az ez előtti 8 hónapja volt de van amikor 1-2 év is eltelik 2 rosszullét között tehát nem egy minden napos probléma) rámjön egy rosszul lét és ilyenkor majdnem elájulok. Mai pl úgy történt, hogy délután elég fáradt voltam, már kb fél álomban feküdtem. De elkezdett fájni a hasam ezért elmentem a wc-re. Nehezen akart belőlem távozni aminek távozni kell és ami kijött az szilárd volt. Amint "elintéztem" kimentem anyukámhoz a konyhába és már akartam kérni tőle tanácsot égy gyógyszert a problémámra de közben elkezdtem izzadni, szédülni, homályosodott a kép és a hallásom is tompult egy picit. Ezért elővigyázatosságból leültem a földre hogy ne essek össze, anyukám pedig adott nekem vizet és megmérte a vérnyomásomat. 80 körül volt. A hasfájásom egyre erősebb lett és éreztem, hogy mennem kell wc-re ezért újra próbálkoztam de közben hányingerem is volt. Végül egy hasmenés lett a vége aminek nagyon örültem mert legalább kijött ami nem kell oda és így a hasam se fáj már. Utána ittam pár korty kávét és a 80as vérenyomásom felment 120ra. Ez kb 2 órája történt és jelenleg azt érzem hogy a hasam kicsit olyan fura. Nem kofejezetten fáj csak olyan érzékeny, vagy hogy mondjam.


A márciusi rosszul létem is technikaileg ugyanez volt csak sokkal durvábban. Ott a hasfájás mellett erős hányingerem volt és nem csak picit homályosodott a kép hanem telibe elfeketült minden és annyira szédültem hogy először szintén e konyha közepére feküdtem hogy kivédjem az esést. Utána mikor visszajött a látásom és az egyensúlyom elmentem a wc-re de utána újra rosszol lettem és a szobámban szintén le kellett mennem a földre mert semmit se láttam. Akkor is 80 körüli vérnyomást mértünk de nem ittam kávét. Kicsit pihentem és utána szépen lassan felment 115re és utána egész nap jól éreztem magam.


Jövőhéten megyek vérvételre ami ugye néhány nap + az is idő ameddig kielemzik szóval azért tettem fel a kérdést h hátha van vki aki élt már át hasonlót és vagy megnyugtat a vizsgálatig h nem komoly vagy ha mégis az akkor felkészít a legrosszabbra.

Előr eis köszönöm ha vki végigolvassa és segít nekem!❤


2022. nov. 12. 20:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ugye ameddig ez történt folyt rólam a víz, de amikor jobbán lettem nagyon fáztam.
2022. nov. 12. 20:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kiválasztás miatt lettél rosszul. Teljesen normális hogy hasmenés vagy székrekedés eseten rossz a közérzetet vagy izzadsz. Én emésztési problémára gyanakodnék. De ez sok mindentől függ nemtől kortól is leginkább.

Egyenlőre en azt mondom nem kell túl gondolni esetleg ma meg holnap szedj valami bélflóra segítőt, enterol vagy hasonló. Aztan majd a doki elmondja mi a helyzet.

Jobbulást neked!

2022. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vérnyomás közlésénél mindig 2, de inkább 3 értéket mondjunk: felső (ideális a 120), alsó (ideális a 80) és a pulzusszám (ideális a 72 ütés/sec.).

Nem ilyen mértékben, de én is voltam hasonló helyzetben: szédültem és lefeküdtem az irodámban a szőnyegre. Alacsony volt a vérnyomásom. Orvosság rendbe hozta.

Hogy miért csökkent le a vérnyomásod, az sok mindentől függ. Orvos majd orvosolja. Ha megismétlődik, mérd meg a vérnyomásod, sőt az prvos meglátogatása előtt kb. egy héten át naponta 3x mérd meg, mégpedig reggel 10 perccel ébredés után, délben evés, ivás előtt, este 19 óra után, de előtte kb, fél órával már ne igyál sok vizet és ne ekkor vacsorázz. Ivás vagy evés előtt mérheted nyugodtan. Ekkor vezess egy naplót is, dátum, időpont és a mért adatot feltüntetve. Sokat segít az orvosnak.

2022. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!