Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy helyben állok, nem...

Ha egy helyben állok, nem mozgok, elkezdek szédülni, térérzékelésem bizonytalan - azt mondják nincs semmi bajom, pánikbeteg vagyok. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Úgy 17 éves korom körül kezdődött - otthon a DVD-t állítottam be, és levertem, mert azt hittem messzebb van (megszédültem).

Aztán fokozatosan vettem észre, hogy állás közben (főleg iskolai rendezvények, és pénztárnál sorban állás) úgy 1 perc után a tárgyak távolságát nem érzékelem, vagy ferdének látom...

Ilyenkor ha elindulok, pár lépésnél nem irányítom, hogy pontosan hová lépek (lépcsőn kellemetlen), és vállal nekimegyek általában az ajtófélfának.


Ha leülök, akkor 90 %-ban semmi bajom, de néha ülésnél is érzem ezeket a tüneteket.

A biztos megoldás, ha megyek, vagy aktívan mozgok, akkor egyáltalán nem érzékelek semmi problémát.


Orvosoknál voltam, legtöbben mondták, hogy ez nem szédülés, meg csak szimulálok, meg stresszelek, meg feltűnősködöm...

MRI és vérvizsgálat is volt, nem mutatott ki semmit.


Apám gyerekkora óta cukorbeteg (túl magas a cukra, és a vérnyomása) amire gyerekkora óta gyógyszereket, inzulint kap - nekem mindkettő túl alacsony (erre mondták, hogy nincs összefüggés).


Eltelt 10 év, és nem változott semmi - egyedül a pénztári sorban állás készít ki, amúgy nem zavar.


Szerintetek mi lehet? (Engem kicsit kiakaszt, hogy lezárták annyival, hogy pánikbeteg vagyok.)

27/F


2019. jan. 9. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ideg okozhatja. Egyébként ha depressziós vagy, és sokat ülsz számítógép előtt, akkor lehet nyakcsigolyától is. Csinálj minden nap nyak- válltornát, és kiderül mi a baj?
2019. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok depressziós, nagyon nem :) Ideges sem szoktam lenni, nyugodt gyerek vagyok.
2019. jan. 9. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, csak talán gyengébben. És nekem inkább főleg lassú járkálás közben.
2019. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De jó, hogy majd 5 éve kiírtam a kérdést - ki hitte volna, hogy majd egyszer a játszótéren egy bájos lány nem hiszi el :)
2023. okt. 11. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!