Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek mi a kedvenc verse?

Kinek mi a kedvenc verse?

Figyelt kérdés
Nekem most az Őrizem a szemedet Adytól, illetve az Anna örök Juhász Gyulàtól nagyon tetszik és kíváncsi vagyok ki melyikeketnszereti hátha nekem is tetszik
2022. nov. 17. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Radnóti Miklóstól a Hetedik ecloga


Az iskolában gyűlöltem Radnótit és az egész költészetét. Meg kell érni hozzá.

2022. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon nehéz egyet választani, de talán Villon balladája a senki fiáról (Faludy György "fordításában") az, ami tizenéves korom óta újra és újra előmászik a kútból, befúrja magát a gondolataim közé, akár fagyott mezőkön birkózom a széllel, akár órákig pihenek egy hegytetőn - még most is, hogy fehér derével halántékomra már az ősz feküdt...
2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Petőfinek minden verse, de főleg a Szeptember végén és az Egy estém otthon.

Az elsőt minden év szeptember végén párszor elmondom magamban, de hangosan a feleségemnek is. Bő 57 éve vagyunk házasok.

2022. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!