Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez zaklatásnak szàmìt?

Ez zaklatásnak szàmìt?

Figyelt kérdés
Egy levelezés véget ért és nagyon felzaklatott a másik fenyegető paranoiàs hangneme. Bővebben kommentben írom le.

2022. nov. 22. 08:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha egy levelezés úgy alakult, hogy elköszönt a másik fél, leìrta, hogy ha vàlaszolok akkor azt zaklatàsnak tekinti, ugyanakkor jelezte, hogy megbànta amiket megosztott velem magáról remèli nem élek vissza vele emiatt szeretném megnyugtatni, hogy soha nem èlnèk vissza semmivel és sehogy sem àrtanêk neki, mindössze ennyit szeretnék írni, ez zaklatásnak szàmìt?
2022. nov. 22. 08:38
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tehet azért feljelentést, mert valaki írt neki egy üzenetet. A zaklatás ennél sokkal durvább és komolyabb dolog.

Szerintem engedd el viszont, nem éri meg ilyen emberekre pazarolni az időt. Egyszerűen csak ne írj neki, ha egyszerűbb, nyugodtan le is tilthatod, akkor még jól ki is fog akadni, hogy hogy merészeled. :D

2022. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Soha nem ártanèk neki rossz, hogy ilyet feltètelezett rólam legalább ezt jó lett volna tisztázni vele
2022. nov. 22. 08:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és építő jellegű hozzászòlásod. Embersèges vagy ritka manapság.
2022. nov. 22. 08:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minősítem zaklatásnak, de ha ő arra kért, hogy ne válaszolj, akkor ehhez kellene magad tartani (és elfelejteni őt).
2022. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jogàszosnak tűnik;-) nagyon igazságtalan volt amiket írt nem jó érzés, hogy ez rendezetlen marad
2022. nov. 22. 10:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor rendezd.

Én nem tenném.

2022. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 5#-ös köszönöm neked is a segítő szándékú hozzászòlssod. Megpròbàlom magamban lerendezni , hogy van valaki aki úgy itèlkezett és írt butasàgokat rólam, hogy meg sem ismert semennyire sem. Több dolgot félreértett és abból fújt magának probléma lufit. Talán csak műbalhè volt, hogy legyen kreált indoka lekpotatni... mondjuk ez meg gerinctelen lenne amit nehezen képzelnèl el róla
2022. nov. 22. 10:51
 9/13 A kérdező kommentje:
7# ertem, hogy más nem tennè. Benne van valami ami nagyon jó érzés "volt" számomra, ha nem is kellek neki nem hiheti rólam azt, hogy rossz ember vagyok
2022. nov. 22. 10:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyesmi esetem.


Az illetővel leveleztem egy ideje, mindig őszinték voltunk, hát tartottuk is azt.


Majd nem tetszett neki, hogy elmondtam egyértelmű tényeket az ő akkori dolgaival kapcsolatban. Sőt ő kért rá.


Mondtam, hogy egyoldalú imádásának nem lesz jó kimenetele a hölgy felé.


Nagyon gyerekes módon hisztizni kezdett, kifordult magából.

Pedig sokkal durvább, mélyebb témákat is feszegettünk anno.


"inkább hagyj, nem kell a tanácsod"

"ne is írj"


Így is lett. Szó nélkül hagytam, pedig szeretem korrekten rendezni a dolgokat, ám ha ez volt a kívánsága, megtiszteltem és elengedtem, hogy nem válaszolok.


Pedig írtam volna logikus felvezetést s offoltam volna.


Ráhagytam.


Rá kb 1 évvel hirtelen kaptam a semmiből egy se köszönés se semmi üzenetet, amiben az állt.


Milyen önelégült pi... vagyok.


O.o"????


Hát minden vagyok, csak nem önelégült, se nem picsusz. XD


Csak egy alkotó lélek, magas nyakú garbóban, blézerben, természetet figyelő, elemző egyén, akinek a béke, csend, művészetek, megfigyelés és elemzés az élete.


Hát, bóknak veszem. (ön)elégült vagyok,jeee.


Ja, nem🙃


Gondolom beigazolódtak a dolgok (egyike biztos), hogy visszatekerte kicsapongása közepedte 1 évre visszamenőleg a messenger levelezőpartnereit.


Azért ez kemény.


Zaklatásnak nem minősül a válaszadás. Főleg, ha ő kéri, írja neked.


Na az a zaklatás, amiket velem szembe leművelt pár random utcai ember.


Pl munkahelyemre követett anno egy faszi minden reggel. Mindegy hogy 6-ra vagy 8-ra mentem, ő mindig ott volt.

Furcsállottam, éreztem, hogy néz. Egyszer nem értem el bicóval a zöld lámpát, kiestem 2 nap alatt a reggeli rutinból.


Beért gyalog, mellém állt és minden köszönés nélkül, számonkérő hangnemben rámförmedt: hol voltál 2 napig?!


Mondtam neki egy "semmi közöd hozzá, idegen" és tekertem a másik irányba zöldet váltó lámpák felé, mint a huzat.


De volt, olyan aki random odajött hozzám, amikor egy faszit vártam és "van-e barátod?" - dal leszólított egy igénytelen ember.


Finoman offoltam, depizett, beszéltem vele pár szót, hogy ne forduljon magába...

Nem kellett volna...


Számomat akarta, mondom, nem, voltak zaklatásaim, azóta tabu az elérhetőségeim.


Nos... Későbbiekben volt hozzá (bal)szerencsém még.


Pl randiztam mással és meglátott, nem zavartatta magát, követett, körözött körülöttünk...


Aztán a randi jelöltem hazakísért.


Másik alkalommal: barátnőm fagyizni hívott, elmentünk, az oda úton meséltem ezeket az eseteket, leültünk, mit ad isten...


Megjelent az igénytelen srác és előttünk pár méterrel elkezett körbe-körbe biciklizni és le nem vette a tekintetét rólam.


Fogtam fejemet "ezt nem hiszem el", barátnőm nem értette mi van. Mondtam neki ki ez...


Elindultunk hazafelé, barátnőm lánya szólt, hogy "követ minket a bácsi" 😂

Na baz...


Leráztuk. Barátnőm igazolni tudja: nincsen egy nyugodt kimozdulásom se...

Mindig akad valami kisebb-nagyobb esemény, zaklatás.


Később megtalált és követett, egyedül voltam.

Leráztam. Barátnőmék háztömbjének hátsó bejáratán bementem, elől meg ki és siettem haza 🙃


Egyszer csak hív barátnőm. Ott köröz nála a zaklatóm valamiért. Bocsánatot kértem és elmondtam mi volt.


1 hónapig ott tanyázott a srác. ><


Ruházat? Nem. Garbó van rajtam, mindent takaró ruházatok. Szolid, egyszerű ruhákat szeretem, full fekete.


Nya ezek zaklatások.


Meg amikor online-n törlöd, tiltod a zakkantat, de mindig csinált új profilt és csapatta a leveleket.


Idővel hagytam, értesítőt kikapcsoltam rajta és kitartó irogatásai mély feledésbe merültek.


Rendőrség? Tojik bele... Mindaddig, amíg el nem fajul pl tettekig, bántalmazásig...


Szóval egy választ adó mondatból meg végképp nem lesz semmi. 🤣

Már ha írsz. Hagynám.


Az ilyenek csak nyűg.

Pedig kedves, törődő típus vagyok.

2022. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!