Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok, keményen...

18 éves vagyok, keményen ludtalpas de nem fájt. Viszont az utóbbi 2 évbe annyira megromlott az állapotom hogy alíg tudok futni, zsibbad a labam és még a séta is nehézkes. Mit tudok tenni ? Műtét segítene? Ortopédia 3 hónapra adott időpontot

Figyelt kérdés
2022. nov. 22. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Plusz nem csak a talpam fáj hanem a bokám térdem sípcsontom
2022. nov. 22. 15:52
 2/9 A kérdező kommentje:
Betétt hordok és aktívan tornáztatom a lábamat de nem segít
2022. nov. 22. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:

hát ezzel nem segítek, de elmondom..hároméves koromtól hordtam lúdtalpbetétet húsz éves koromig, állandóan(évente)újabb betéttel.

A szüleim tanácsára inkább nem futottam, vagy fociztam, de állandóan hordtam a lúdtalpbetétet(alumínium ötvözet)

A siker nem maradt el, a lúdtalp némileg javult, de nem fáj semmim..


Nos a te esetedben már más a helyzet..a műtét csak porhintés, ezt parafa, vagy szilikon talpbetéttel lehetne megoldani, lehetőleg nem futni, focizni, stb..

Sajnos életed végéig kellene a alpbetét, de ha jól eltalált a boltív-emelés, akkor javulni fog..


Sajnálom, de jobb ötletem nincs.

2022. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm sajnos kétségbeesetten próbálok utána nézni hogy mit lehet tenni mert tényleg meg keseríti az életemet.
2022. nov. 22. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tudom mostanában milyen betétet készítenek, vagy milyent lehet készen kapni,nekem úgy csinálták, hogy gipszformát vettek a lábfejemről..és az alapjén készült az alumínium betét.

Ma jártam az osanban, ott sokféle talpbetét(szerű)talp volt, amik lúdtalpra is kiválóak lehetnek.

A budaörsi tesóban van egy cipőáruház, és ott vettem(az eladó jóvoltából)egy "skechers márkájú sportcipőt..amiben belül memóriahabos talp van..


Egy próbát megérne, a lábad meg pláne.

2022. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a gúgli keresőbe ügyesen írd be..három szó elég..biztosan lesz gyógyászati segédeszköz ajánlat..
2022. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma jártam a budaörsi Auchanban..a korzón láttam egy gyógypapucsokat is árusító boltot, és külön reklémoznak egy olyan (lúd)talp-betétet, mely megszüntet minden fájdalmat..


Érdemes megnézni, a korzón az üzlet előtt ki van állítva.


Én megpróbálnám. A láb nagyon fontos, tudom magamról.

2022. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
írd be a gúgliba,hogy : scholl talpbetét ott megtalálod ami kell
2022. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen csináltass betétet, ugyanis ki fog hatni az egész csontrendszeredre: térd-csípő-combtő-gerinc- nyakcsigolya.


Ugyanis ezeket is deformálja, ha a boltíved, a bokád súlyosan süllyed.

2022. dec. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!