Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tini lányok miért szeretik...

A tini lányok miért szeretik a k-pop os fiú bandákat? A zenéjük tetszik nekik nagyon, vagy valami más?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 07:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és nem értem. A barátnőm is szereti ezeket hülyeségeket
2022. nov. 23. 07:13
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

Divat.

A többiek is azt "szeretik" úgyhogy nekik is azt kell, ha nem akarnak kilógni a sorból.

2022. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem szeretem a lánybandák túlzott girlcrush conceptjét, a női rappet, a koreókat, a vékony hangú picsogás pedig (még ha szép is a hangja az illetőnek) egyszerűen bántja a fülemet.

És igenis minden joggal ez a véleményem, mert minden nap meghallgatom az aznap kiadott zenéket, és a lánybandák zenéinek többségét kénytelen vagyok kinyomni, mert nem bírom a feléig se. Szóval teljesen nyitott vagyok, nem vagyok elzárkózva a lánybandáktól, egyszerűen nagyon-nagyon kevés, akit szeretek.

A női szóló énekeseket például sokkal jobban szeretem, rendszeresen hallgatok sokat közülük.


A fiúbandákat jobban szeretem, tetszik a férfias, vagy éppen a fiatalos, tomboló energia az mv-kben, a koreójuk is szinte mindig lenyűgöz, a hangjukat pedig egyszerűen sokkal jobban szeretem:) Nagyon szeretem a diverzitást a hangjukban, nem azt akarom mondani, hogy a lánybandákban ez nem így van, de a fiúbandáknál ezt rögtön észreveszem, imádom például a mélyhangú tagokat, a rapperek flowját, sokkal dinamikusabbak, akármilyen conceptet is hallgatok éppen.

Női szólóistából kb 15-öt hallgatok rendszeresen, lánybandából 1-et, férfi szólóistából és fiúbandából pedig közel 80-at


És semmihez nincsen köze annak, hogy jobb lenne rájuk nézni, csak azért, mert hetero nő vagyok, ha erre célzol azalatt, hogy "valami más".

2022. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm a válaszod!

Szóval csak azért rajonganak értük mert csak őket hallgatják, és nem azért mert fiúk vonzóak stb. Én pl a nirvana bandát imádom

2022. nov. 23. 16:37
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Nirvanat én is, remélem jönnek jövőre Magyarországra!
2022. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Remélem én is hogy jön a Nirvana jövőre!😂
2022. nov. 23. 17:38
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

#3 Én meg pont fordítva vagyok ezzel... Igaz ffi vagyok. A fiúbandák nagy része számomra nagyon visszataszító, valahogy nem az én világom. Habár a lánybandákból is sok nem tetszik. Lánybandáknál a "vékony hangú picsogás" amit írtál nagyon igaz, én is kész vagyok azoktól, a fejem olyankor szét akar robbanni, annyira kellemetlen...

Azonban a másik oldal nagyon magával ragad, a kisugárzás, a koreo, az MV-k minősége, a zenei alap, a mélyek... Több nyugati meg magyar zenét hallgatok, de olykor nagyon jól esik valami teljesen mást és eltérőt is hallgatni és látni benne a minőségi munkát.

2022. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Én sem hallgatok fiúbandákat, nagyon hmm...érdekes a legtöbbnek a hangja szerintem (pl. BTS Jimin - első hallásra azt hittem hogy lány énekel😅).

Rengeteg lánybandát hallgatok, és vannak elég vékony hangúak is (pl. az IZ*ONE is ilyen volt), engem nem zavarnak különösebben. Viszont eszméletlen hangja van a mélyebb hangú lányoknak (pl. Yuqinak a (G)I-DLE-ből, Hwasanak a Mamamooból, Jisoo nak és Jennienek a BLACKPINKből)

Amúgy igen, elég sok lány csak azért hallgat fiúbandákat, mert tetszenek nekik a tagok - személy szerint is ismerek néhány ilyen embert.

2022. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem is néznek ki jól
2022. nov. 29. 20:55
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

#7 vagyok, kérdezőnek:


Tapasztalataim szerint én is alá tudom támasztani azt, hogy sok lány azért (is) hallgatja őket (és nézi az MV-ket, különböző fiúbandás cuccokat vesznek, pl. albumok, poszterek, stb.) mert külsőre tetszenek nekik a fiúbandák tagjai.


Több kpopper lányt is ismerek és csak úgy csillog a szemük a koreai fiúbandák tagjaiért. (Legfőképp BTS). (Amúgy szerintem idő kérdése és kinövik, vagyis én így gondolom, fiúként nem látok bele a fejükbe.. :D)


Úgyhogy ja, valószínűleg a barátnődnek is bejönnek a koreai fiúk.


Az meg egy dolog, hogy mi férfiak azt mondjuk rájuk, hogy nem néznek ki jól, attól még nagyon úgy tűnik, hogy a lányok egy részének nagyon is tetszenek, másik részüknek pedig nem...

2022. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!