Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki átveszi a neki...

Ha valaki átveszi a neki küldött hivatalos iratot a postán, az azt jelenti hogy még biztos hogy benne van a második kézbesítés utáni öt munkanapban?

Figyelt kérdés
Oké, ügyvéd vagyok, de kezdő és amatőr. Van egy ügyfelem, aki elvileg október 25. napján vett át egy iratot a postán. Arra 30 napunk van válaszolni, ez elvileg holnap jár le. Na igen, de most néztem hogy a bíró levele október 10. keltezésű, és hirtelen rámtört a frász hogy milyen sok idő telt el a kettő közt, és hogy vajon tényleg október 25.-e az átvétel napja, vagy már korábban bekövetkezett a kézbesítési vélelem? Ha az ügyfél elment a postára, és ott átvette a küldeményt, abból le tudok én következtetést vonni arra nézve, hogy most ez benne van-e a kétszeri kézbesítés megkísérlés+5 munkanapban?

2022. nov. 23. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom tértivevényesen kapta. A tértivevényen szerepel a kézhetvétel dátuma, és onnantól ketyeg a 30 nap.
2022. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát mikor 25.-én bement érte a postára, az lett ráírva a tértire?
2022. nov. 23. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boríték megvan, azon megtaláljátok a postai ragszámot. Annak alapján a posta.hu nyomkövetés menüpontjában is meg tudjátok nézni a kézbesítés dátumát, vagy az ügyfélszolgálatuk is megmondja simán.
2022. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. nov. 23. 23:47
 6/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Nyílván, mert a második kézbesítési kisérletet követő 6. munkanapon a posta "nem kereste" jelzéssel visszaküldi a levelet a feladónak...
2022. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha át tudtad venni, akkor még határidőben vagy.

Határidő után a küldemény már nincs a postán, mert visszaküldik a feladónak "nem kereste" jelzéssel.

2022. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!