Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Borravaló Wolt, Foodpanda...

Borravaló Wolt, Foodpanda futárnak?

Figyelt kérdés

Régebben volt már itt róla szó, tudom.

Akkoriban én mindig adtam a futárnak, általában az app-on keresztül.

Most viszont éppen várom a kajámat és ezúttal nem adtam.( amúgy éppen fél órás már a késés )

700 Ft a kiszállítás , plusz 110 Ft a szervízdíj, vagyis összesen a kaján felül 810-et kell még kifizetni.

Nem vagyok garasoskodó, de így már kicsit sokallom az összeget, ha még a borravalót is hozzá dobnám.

Érdekelne, hogy más még ilyen esetben is ad ?



2022. nov. 26. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Adjon a halál, nekem sem ad senki a munkahelyemen borravalót, amiért elvégzem a feladatom. A kajarendelést általában kifizetem előre bankkártyával, a futár pedig csak átadja a kaját, és megy is tovább, eddig legfeljebb 1-nél tapasztaltam, hogy hiányolta a borravalót (ez is kimerült egy cinikus "én is nagyon szépen köszönöm" megjegyzésben).
2022. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én egyébként is mindig az érintkezésmentes kiszállítást kérem, csak lerakatom az ajtó elé, nem is találkozom a futárral.
2022. nov. 26. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Akkor úgy még egyszerűbb dolgod van, ilyen díjak mellett még véletlenül se hagyj borravalót. Én egy futárnak szoktam csak adni a sok közül, mert jófej hozzáállása volt(dugó miatt nem értem haza az érkezéséig, kihozta később). És meg is lepődött, hogy kapott borravalót.
2022. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nyomorult egy szokás a borravalózás, semmi létjogosultsága. Kapnak fizetést, mire fel tartják még a markukat?

Azonban, ha gyakran vagy rendszeresen rendelsz, érdemes lehet adni. Ha nem csinálod, egy idő után a futárok bele fognak köpni a kajádba (még itt is volt olyan futár, aki borravalós kérdésnél beírt ilyen választ)... Undorító, gerinctelen húzás tőlük, de úgy vagyok vele, ez a valamit valamiért, igyekszem a lehető legritkábban rendelni.

Általában le kéne az embereknek állniuk a kajarendelésről, és akkor talán észrevennék magukat azok, akik "fene sokat fáradoznak meg az életüket kockáztatják a kajádért a budapesti forgalomban".

2022. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
#5 Ezt a marhaságot tanítottták neked, vagy magadtól találtad ki? Mellesleg ha normális étterembe megyünk, akkor én igenis adok borravalót a megfelelő kiszolgálásért, és a finom ételekért. A futárnak pedig általában nincs sok köze mindehez, szóval végezze el szépen a feladatát annyiért, amennyiért megállapodott a munkáltatójával. Ha ez nem tetszik, persze fel is lehet mondani.
2022. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha normális étterembe megyek, én is adok borravalót.
2022. nov. 27. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!