Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lehet ismét ismerkedni?

Miért lehet ismét ismerkedni?

Figyelt kérdés
Ugye egy ideje ismét lehet itt ismerkedni? Miért mért? Más is megszüntetné a privátot? Itt mindenki beszélgetni/ismerkedni szeretne de 99,9 százalékában csak sziáig lehet eljutni...

2022. nov. 30. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az aktualitása a kérdésnek, mert sok hónap óta van újra ismerkedés. Érzésre, több mint egy éve.

Ha szigorúan vesszük az oldal saját szabályait, akkor nem is lehetne ismerkedni, csak ismerkedéssel kapcsolatban kérdezni. Mint ahogyan a humorban sem vicces dolgok férhetnének bele, hanem mondjuk Karinthy Frigyesről, Molnár Ferencről, írásaikról lehetne kérdezni, és más hasonlók.

Ismerkedésnél félelmekről, trükkökről első randinál stb.

2022. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

"Itt mindenki beszélgetni/ismerkedni szeretne"

Frászt. A felhasználóknak egy kis része nem képes csak megérteni, hogy ez nem ismerkedős oldal, de mivel ez a hangos kisebbség állandó jelleggel zaklatta a "normális" többséget, most van nekik egy külön kis zártosztályuk.

2022. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig egy ideje lehet ismerkedni...
2022. nov. 30. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehetne szöveget is értelmezni.
2022. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 és fél éve hozták vissza. Nincs megindokolva, de mivel eddig tiltott volt és valamennyire növeli az aktivitást, valamint 2019-re az oldal használati statisztikái elérték a 10 éve mélypontot is, valószínűleg úgy döntöttek, hogy inkább lehessen beszélgetni (ezzel együtt a spamelős, fórumozós-beszélgetős, egymással játszós kérdéseknek is teret adtak), ha ez valamennyire fellendíti a forgalmat, még ha nem is tartozik az oldal profiljába.


Aztán végül a COVID mentette meg az oldalt, mert a rengeteg egészségügyi kérdés, a home office és távoktatás adta megnövekedett netes időtöltés itt is lecsapódott. Ezzel ki is húzták kb. 2 éven át, jelenleg ismét akkora esésben van az oldal, hogy szinte hetente megdönti a 10+ éves negatív rekordjait. November 25-én 1171 kérdést írtak ki, ennyire alacsony használat az oldalon 2009. májusában volt. A csúcsidőszakban napi átlag 4358 kérdést írtak ki (3,72x többet).

2022. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. Lehet, ez a zuhanás az oka annak, hogy hagyják a nyilvánvalóan kamu kérdéseket (illetve semmi sem sem jó), mert mindenki utálja, de mégis pörög?

(Yarisos csaj, Alaszka, kedvenc utad/megállód stb.?)

Vagy ezek miatt (is) zuhan a színvonal?

Meg lettem dorgálva, mert nem elég tisztelettudón felelgetek. Ezzel semmi baj sincs, elfogadom. De hogy ne veszítse el az ember a türelmét, ha a segítő szándékú, érdemi hozzászólások csak újabb és újabb butaságokat, agresszivitást, ok nélküli visszakérdezést hoz csak ki a kérdezőből?

2022. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek egyik kommentelővel, hogy vannak, akik célnak nem mefelelően használják az oldalt.


Ahogyan az "ismerkedés" kategóriát is rosszúl értelmezi a depressziós, magányos nép...


Más az ismerkedés, mint témakör és más a szó szerint vett ismerkedés...


Ahogyan azt se értik meg egyesek, a kommentben segítenek (a normálisak), az a kedvesség nem egyenlő az "ismerkedni akarok" homlokfelirattal.


Mindemellett az online ismerkedésnek milliónyi akija van.

Hiányzik a 3-as kombó együttese:

Nonverbális (55%), vokális (38%), verbális kommunikáció (7%).


A személyes ismerkedésben mind a három megvan, amelyek sokkal kifejezőbbek, vonzóbbak, több minden kiolvasható belőlük, mélyebb benyomás, kisugárzás stb.


Míg online csak verbális kommunikáció van jelen.

Itt pl arctalanul, névtelenül.

Online párkereső oldalakon meg pár kép és OFF.

(már ha igazi)


Egyre jobban esnek vissza a társkeresők is, mert az emberek érzik "valami nem oké".


Nos, ennek is megvannak a pszichológiai okai és marketingje, vevőpszichológiája, amely a bizonytalan, megtört, vágyakozó lelkeket bekebelezi és megcsócsálja a rendszer szellemileg őket s vannak, akik visszatérők, függők, fizetnek stb, egyre kétségbeesettebbek,


Vannak, akik lépnek.

S vannak, akik eltűnnek offline depressziójukba.


Az ilyen oldalak az ősz kezdetekor aktívabbak, a sok ünnep előtt és alatt legaktívabbak, mert sokakat ardos a magány.

A "szeretet ünnepe" stb mélyebbre vagy/és kétségbeesettebb útra tereli őket.


A másik aktívabb időszak a tavasz vége és nyár (főleg júl-aug).

Sokan mennének nyaralni valaki társaságában stb.


Online akkor érdemes levelezni, ha annak volt személyes előzménye s lesz is találkozó.


Jómagam pl a személyes ismerkedés és találkozás híve vagyok. Ismerkedéstől az üzletig.


Főleg, hogy roppant gyorsan kiismerem a velem szembe állót és olyan részletesen felmérem személyiségét, hogy meg tudom mondani lesz-e jövője a találkozásunknak vagy sem.


Ehhez önismeret, emberismeret, kommunikáció (a fenti 3-as kombó) és megfigyelő képesség kell.


Engem kifejezetten frusztrál, ha nem személyes az ismerkedés, nem nézhetek szemtől szembe és nem elemezhetem ki.

S ezt jó értelemben kell érteni.


Vannak, akiknél első 5 perc után már tudom, ez egy jó barátság kezdete lesz. Vagy az ellenkezője, megyünk tovább külön utakon.


Nyitott vagyok, ám jól fel tudom mérni azt is, hogy mely tulajdonságaink ütik egymást, amelyek egyik vagy mindegyik félnek csak nyűg.

Ezekre mondok nemet.


Aki miértet kér, elmondom.


Szeretek korrekt lenni.


Az itteni privát üzenetnek is megvan a maga funkciója.


Pl.: volt egy kérdező. Megkérdezte milyen a rajza s véleményeket kért.


Mindenki támadta, lehúzta stb...

Arról nem is beszélve... Milyen vulgáris szavakkal kifejezve.

Felnőtt emberek...


Senkinek nem jutott eszébe rajtam kívül: ismeretlen a kérdező kora...


Finoman elmondtam a népnek, hogy szégyen, hogy felnőtt létükre ilyenek.

A kérdezőnek pedig mondtam, hagyja az ilyen emberek véleményét, mert semmit nem jelentenek azok véleményei, akik szépen se tudnak kritikát alkotni, és bizony 99%, hogy nekik csak a pálcikaember rajzolása is komoly problémákat okoz.


Írt privátot és törölte a kérdését.

Nagyon megbántották a kisfiút.


Alapon nem tud senkivel rajzról beszélni, nem barátkozni akar, mert azok vannak neki, de rajz téma őket nem érdekli.


Lelket öntöttem bele és javasoltam pár dolgot a fejlődéstől egészen rajzcsoportokig.


Erre jó a privát részben.


Vannak, akik felveszik egymással a kapcsolatot.

Ismerkedjen, aki akar, de ne csodálkozzon, ha visszautasítják, mivel nem tinder ez az oldal.

+zavarja azokat, akik rendesen használják a gyakorit.

2022. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milliónyi oka*
2022. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!