Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13,3-nak mennyi a tűrése...

13,3-nak mennyi a tűrése pozícióban?

Figyelt kérdés
Cnc marós vagyok és van egy furatom aminek a pozíciója X-ben 13,3. Úgy dolgozunk,hogy 0-6ig -+0.1 a tűrés, 6-30-ig +-0,2. Akkor ennek mivel ez 13,3 0,2 a tűrése? Én úgy tudtam hogyha nem egész szám mint itt, hogy van benne tizedes vessző akkor 0,1 a tűrés.

2022. dec. 1. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Általános szabadtűrés táblázatra keress rá a neten. Szerintem ez nálatok ilyen "belső szabály".
2022. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy olvasd el ezt a dokumentumot, egy gépészmérnök-tanár írta.

[link]


7-ik oldalon ír az általános tűrésekről.

Egyébként meg a rajz felirat mezőjében szerepelnie kell hogy a jelöletlen tűréseket melyik ISO szerint kell értelmezni.

Szerintem is jó lesz +-0,2-nek egyébként, ha nincs külön pozíció tűrés jelölve, akkor valszeg egy M13-as csavar vagy valami 13-as csap megy át a furaton (ha átmenő?).


De egyébként nem értem miért ide írod ki a kérdést ahelyett, hogy megkérdeznéd a művezetődet, vagy az üzemvezetőt, esetleg a megrendelőt.

A másik dolog, meg hogy nem tudom elképzelni milyen silány állapotú CNC marógép az, ami nem tud egy központfúróval előfúrt furatot kb +-0,03-os pozíció pontosággal elkészíteni. Mondjuk ha valami készülékbe fogod a darabot és vékony, akkor el lehet deformálni ha túlságosan meghúzod és mikor kiveszed, akkor meg elmegy a pozíció.

2022. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A furatatmero nincs megadva 2-es, csak xben a pozi.


Ugye a 13,3 nincs bekeretezve?

2022. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tartja a méretet nincs is baj! Csak érdekelt. Nincs bekeretezve semmi, sima M4. Mindig egy tizeden belül vagyok csak a MEO-s is máshogy tudja meg én is. És a MEO-s meg ér pár szót de az már mindegy.
2022. dec. 1. 19:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ez az “m” közepes tűrést használjuk ki is van nyomtatva. Csak érdekelt. Eddig is mindig egy tizeden belül volt csak akkor eddig “feleslegesen” voltam pontos ha a 0,2 is jó lenne
2022. dec. 1. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
mit törődsz vele! a gép adja a helyzet pontosságot, nem tudsz vele mit csinálni! mondjuk még a 30 éves gépek is tudják a +/- 0.02 ot!-egy öreg cnc-s
2022. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
73%

Szerszámgyártásban találkoztam hasonlóval. Létezik olyan tűrés definiálás, (jellemzően egy adott cég belső szabványa szerint), hogy a rajzi méretek tűrése a tizedesjegyek számától függően alakul, vagyis pl.:

10 - +-0,2

10,0 - +-0,1

10,00 - +-0,02

10,000 - +-0,005

Szerintem sok szempontból problémás ez a megoldás, de találkoztam már ilyen rajzokkal, ez viszont csak azokon a rajzokon van így ahol ezt külön így megadják a leíró mezőben. A normális rajzok tűrései ISO szabvány szerint kerülnek meghatározásra.

2023. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!