Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan cselekszik...

Szerintetek jogosan cselekszik így a munkáltató, vagy meg se próbáljam szóvá tenni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 20 nap alapszabadsággal ugyebár.

Maszek cégnek dolgozom, egy irodában, ahol augusztus 20 után leállunk kötelezően 2 hétre, illetve december 20 után, általában 7-8 napot kell bent tartani.

Tehát nekem a 20 napomból 17-et kapásból elvesznek, én meg gazdálkodjak egész évben a maradék 3 napommal.

Persze azért nekem is vannak dolgaim, persze hogy nem elég a szabadságom és így szívok már harmadik éve. Fizetetlenre nem enged, szombatonként nem hajlandó bejönni, hogy esetleg legyen plusz napom. 8-tól fél 5-ig van munkaidő, azt ne várja, hogy majd ledolgozom hétköznap, hiszen igyis másfél órát utazom, ha még túlórázni is kéne hétköznap, akkor este 9-re érnék haza.

Tudom, szarik erre, de úgy érzem, nincs benne segítő szándék, hogy megoldást találjunk erre.

Szerintetek érdemes ezt így megmondani neki szépen tisztelettudóan, vagy felesleges köröket futok?


2022. dec. 1. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennek feleslegesn mondanál bármit.
2022. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az értelmes megbeszélésre szavazok, nem a magamban való puffogásra.
2022. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 7 napot a te kérésednek megfelelően, legfeljebb 2 részletben kellene kiadnia. Nem tudom, hogy ez alól az általános szabály alól vannak-e kivételek, és ha igen, melyek azok.
2022. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: még az idén. Jövő évtől megint változtatnak valamit (nyilván rosszabb lesZ).
2022. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!