Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék hörcsögöt karácsonyr...

Szeretnék hörcsögöt karácsonyra de anya nem engedi mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Már 4 éve kérek hörcsögöt de sosem kapok. Mindig azt mondta anya ha elköltözünk ,de már elköltöztünk és így sem kaphatok. Külföldre költöztünk és kicsit magányos vagyok , szóval örülnék egy hörcsögnek. Hamarosan karácsony és én csak hörcsögöt kérek . Van kettő testvérem az egyikkel van közös szobám . Van egy kis szobánk ahol a bőröndöket tartjuk de van még bőven hely bent és gondoltam ott tarthatnánk a picit. Anya szerint büdös és elhanyagolnám , pedig ez nem igaz . Rendszeresen cserélném a forgácsot és a vécé helyét minden nap kicserélném. De neki ez se felelne meg . Mást tényleg nem kérek tehát nem terhelném egy új telefon árával vagy mással .

2022. dec. 5. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves vagy?
2022. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy öreg bácsi vagyok. Nem ismerlek, nem tudom milyen körülmények között, és hogyan éltek. A költözés nekünk felnőtteknek sem könnyű, idegen országba különösen nem. Egy szó ragadott meg. Ezért kérlek nézd el nekem, ha nem tippeket adok anyukád meggyűzésére.

Ez pedig a magányosságod. Egy kis állattal való törődés sok szempontból kellemes és hasznos. De kellenének ember barátok is. Apuka is van a családban? A mamád egyedül nevel? Neki is nehéz lehet idegenben, akár van párja, akár nincs. Biztosan nagy szüksége van a szeretetedre. Ajándékozd meg őt ezzel! Legyél figyelmes és kedves hozzá. És türelmes.

Keress barátokat az iskolában, a lakóhelyeteken.

Én ezt tanácsolom neked.

2022. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Házas , nevelőm van . Már 10 hónapja lakunk külföldön és minden rendben van . Amióta idejöttünk nagyon zárkózott és csendes vagyok nem nagyon barátkozok és nem beszélek szinte senkivel . Van 4 barátom itt de egyedül szoktam lenni szünetben . Idő kell nekem és a hörcsög sokkal jobbá tenné a kedvem . Nem a pénz miatt nem kapok hanem mert büdös” . Anyukámnak is volt háziállata, nekem nem lehet .
2022. dec. 5. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, van szaga.

Azt se feledd: a magány érzésed miatt NE akarj hörcsögöt, hogy kitöltse a tátongó űrt benned.


Ez a legrosszabb érvek egyike, amikor valaki kisállatot szeretne.


Mindemellett egy magányos embernek rövid élettartalmú kisállat az egyik legrosszabb választás.


Az élete alatt pedig amennyi kesst felemészt egy állat, inkább valami hobbira költsd, amivel fejlődsz is vagy/és kitölti az érzéseid, örömöt adsz magadnak,

aztán ki tudja, lehet a hobbid kinövi magát idővel karrierré.


A magányod ok-okozatait fejtsd meg és kutakodj, keresd a megoldást, hogyan javítsd önmagadban.


Pl gyenge a kommunikációd, fejleszd.

Introvertált vagy? Hát tanuld meg a kommunikációt a magad módján, kis közegben.


Az ismerkedés alatt pedig szelektálj, keresd azon embereket, akik személyiségedhez passzolnak.

Vagy minimum közös hobbijaitok vannak.


Pl adott sportokat a közelebbi barátok nem űzik, ezért adott sportokra kerestem olyan embereket, akikkel együtt csináljuk. Bicikli túrák, tollas, tenisz.


A barátokkal pedig az adott művészeti/alkotói ágakon dolgozgatunk, beszélgetünk stb.


Apránként el fog tűnni a magány érzeted.


Azt is kell tudni: sok féle magány létezik.

Vajon számodra melyik okoz kellemetlenséget mélyen belül?


Ha megtudod, akkor annak megfelelően kell helyrehoznod, felépítened.


Anyukádnak is volt háziállata, akkor tudja mivel jár vagy tudja, hogy úgyis javarészt a felnőtt intézi a dolgokat.

Anyagiak, állat gondozása, etetés, itatás, szükség esetén ugye orvos stb.


Arra is gondolj, hogy az is lehet, ő nem szeretné, de téged se akar megbántani.


Pl én azért nem engedek egy aprócska állatot se a házba, mert belerokkannék mégegy halál megélésébe.


Sose tudhatod, kiben mi játszódik le mélyen.


Legyél te is megértőbb.

Anyukáddal pedig beszélgess (ha lehet vele) az érzéseidről, segítsen a magányod megoldásában, mégha csak szavakkal, bátorítással.

+kiadod magadból a magány általi halmozódó "láthatatlan" felgyülemlő frusztráltságot.

2022. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!