Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tudnátok mondani miért...

KALDENECKER TIBOR kérdése:

Meg tudnátok mondani miért nem fordítja a Youtube a feliratokat? Kiválasztom a feliratokat, majd a beállításokban a feliratokra kattintva kiválasztom az automatikus fordítást, majd a magyar nyelvet, eddig meg is jelent, most nem.

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 17:56
 1/6 anonim válasza:
53%

csak sejtéseim vannak, hogy a You Tube egyre agresszívabb módom próbál fizetős ügyfeleket szerezni. Először a rászoktatás, aztán a pénz...

Ne legyen igazam.

2022. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Premiummal se fordít minden videót.


Ahol a készítő feltöltött hivatalos feliratot (bármilyen nyelven), ott szokott működni az automatikus fordítás is. Ahol nincs hivatalos felirat feltöltve, ott már kétesélyes a fordítás működése.

Van, hogy még akkor se működik a fordítás, ha az automatikus angol feliratozás működik.


Magyar és más nyelvű videóknál meg általában nincs is automatikus felirat, sem automatikus fordítás opció sem. Valószínűleg a beszédhang alapján működő szöveg felismerés és automatikus feliratozás (ami a fordítás alapja) leginkább csak angolul működik.

Magyarul legalábbis sehol nem láttam (csak ahol a videónak van hivatalos felirata feltöltve) és más nyelveknél se nagyon találkoztam eddig vele.

2022. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az automata fordítás ezelőtt kb. 1 hete még működött. Most ugyanazt a videót nem feliratozza.
2022. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nézd meg dr. Eric Berg DC videóit, ahol van feliratra lehetőség..
2022. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A videóhoz a feltöltő által adott nyelveket kiválasztva megjelenik a nyelvnek megfelelő felirat. De automatikusan fordításnál, bármilyen nyelvet választasz, legyen az akár az angol, akkor is ha egyébként tartalmazza az angol hozzáadott nyelvet, mert a feltöltő hozzáadta, akkor sem jelenik meg az angol se. Olyan mintha azzal, hogy kiválasztod az automatikus fordítást, magát a feliratot kapcsolnád ki.

Ezzel valószín szándékosan szívatja a yt a népet, de ezzel a yt megint csak öngólt rúg. Mint az erőszakos reklámjaival. Én telefonon/droidon azért használom a brave böngészőt("mi" TV-re biztosan nem telepíthető), mert abba, nem látom a yt reklámokat. A yotutubra használnám a chrome-ot, de telefonra nem lehet chrome bővítményeket adni, így ott lesz reklám. és szándékosan nem használom a yt app-ot. Windowson pedig chrome és egyéb bővítmények, pl. a "AutoTube - YouTube nonstop", vagy adblock for yt. Régen mikor nem volt ennyire erőszakos a reklám megjelenés a yt-on, nem is nagyon érdekelt, hogy reklám. De az végkép kiverte a biztosítékot, mikor a reklám miatt ment tönkre az erősítőm és a hangfalaim. Mert a nézett videó nagyon halk volt, míg a reklám 5x hangosabb.

És ezért túlvezérelt lett a reklámnál a hang. A reklám hatására, nem kicsi károm keletkezett, és ezért nem vagyok hajlandó yt reklámokat a továbbiakban semmi módon elviselni.

Amit a yt elfog érni ezzel a felirat eltüntetéssel, az az, hogy kevesebb lesz a nézettség adott időegység alatt, ezáltal kevesebb lesz a reklám bevétel is. Ez nyilván mérhető veszteséget jelent. Főleg, ha az emberek rászoknak a reklámmentesített böngészők használatára vagy reklám mentes megoldásokra. Amíg a yt ez ellen nem tesz lépést, hogy az ilyen böngészőket szűrje, és lejátssza a videókat, mert, hogy blokkolja a reklámokat.

2023. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Webböngészős megoldást találtam a felirat hiányra, ezen az oldalon. [link]

Ez chrome böngésző bővítmény (Video cc translator, for yt.). Bekapcsolása: videó jobb alsó sarkában jelenik meg a legszélén, arra kattintva meg kell adni az automatikus fordítást, és kiválasztani a kívánt nyelvet.

2023. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!