Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék gitározásban...

Hogyan tudnék gitározásban fejlődni?

Figyelt kérdés
Ha dalokat tanulok meg, azzal tudok fejlődni? Legfőbbképpen a blues és az improvizáció érdekel.

2022. dec. 19. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ha megtanulod a dalokat eljátszani, azzal igen.
2022. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Leülsz, és minden nap gyakorolsz. Párhuzamosan is tanulhatsz több dalt, hogy ne legyen unalmas. Ha már elég sokat el tudsz játszani megfelelő minőségben, illetve netán zeneelméleti ismeretekkel is bővíted a tudásod, na majd akkor lesz érdemes az improvizáción gondolkoznod, mert ezek nélkül nem sok értelme van.
2022. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az improvizáció az első amit egy hangszeren csinálni lehet, hiszen nem tudsz semmit, nem értesz semmit, ad-hoc szólaltatsz meg egy dallamot. Aztán persze jönnek a szabályok, hogy az hangnemben legyen, megfeleljen az adott esemény stílusának, stb... Na, ez volt a mese.


Úgy tudsz fejlődni, ha beruházol a tudásodba, fejleszted a képességeidet, sok zenét hallgatsz. Bárhogy kerülgetjük, fizetned kell egy oktatónak, hogy tanítson. Ez lehet online, vagy jelenléti módon.


YT-ról nem javaslom összelapátolni a 'ki tudja mi jön mi után' ismereteket. Ahogy a hangszerért, úgy a tudásért is fizetned kell. Ha nem tudsz heti/kétheti alkalommal fizetni érte, akkor legyen havi, de fő a rendszeresség és az, hogy állandóan legyen leckéd, ami motivál, hajt, hogy csináld.


Ha érdekel, tegyél fel kérdést online oktató, vagy akár a közeledben elérhető tanárok felől. Sajnos nincs más út, hogy egyáltalán megtanulj tanulni. Hajrá!

2022. dec. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha legalább két szólamban tudsz akkor már egész jó vagy. Játékosan rá lehet jönni, meg lehet tanulni, nem az ördögtől való.
2022. dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én felpontoztam mindenkit, viszont jómagam autodidakta módon tanultam meg gitározni, teszem ezt 10 éve. Hangtani alapismereteim voltak, mivel előtte 6 évig tanultam zongorázni zeneiskolában. Az elméleti tudás pedig elengedhetetlen, ne képzeld magad Hendrix reinkarnációjának. A többi pedig adott, sok idő, és sok gyakorlás.
2022. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
Gyakorolj.
2022. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Arcokat vágni se felejts el!
2022. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
15éve játszok,jazzkonzi után vagyok,csomó fellépésen túl.Ha az improvizáció a cél,akkro bizony elő kell venni a jó öreg zeneelméletet-skálák,akkordok és ezek kapcsolatai,továbbá ritmusok.Ezen kivül hallgatni kell a nagy öregek-blues,jazz,rock gitárosok játékát és ezeket elemezni,mit miért úgy játszik,ahogy.....egy dalban az sem mindegy milyen szólót játszol-ebbe nem elég a hangnem és a hozzá tartozó akkordmenet és skálák ismerete.Egy szóló is agyonütheti a dal hangulatát ha nem éppen rá paszol hangulatilag,stilusilag. Ahhoz ,hogy szólókat játszál nem elég dalokat megtanulni.Az arra elég ,hogy magadat szórakoztasd esetleg ritmusgitáros legyél egy bandában ahol riffeket,akkordokat fogsz játszani.Az improvizáció a legfelsőbb szint ahová el is kell jutni fokozatosan.....ha ez a célod ajánlom ,hogy ásd magad bele azokba a dolgokba amiket leirtam és nemártana egy tanár aki kijavit ha kell.-üdv
2022. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az 5.os válaszoló jól irta.Ne képzeld magad Hendrix....igen ez igy van.Van néhány zenész aki ösztönből tud alkotni,improvizálni,de a többségünk nem ilyen.Még Ritchie Blackmore és a többi nagy gitáros is otthon van a zeneelméletben. Sok kezdő bizony beleesik ebbe a hibába,egyből szólózni.Ez csak nagyon kevés embernek sikerül.Továbbá az sem ártana ha nemcsak megismered a skálákat és akkordokat hanem ezeket megtanulod hallás után is felismerni.Ez segit abban ,hogy le tudd venni és elemezni tudd a guitar heroe-k szólóit.Tanulni ezekből lehet igazán.Továbbá nemcsak gitárosok szólóiból hanem akár billentyűsökéből is.
2022. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!