Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fizethetem e magam után a tb...

Fizethetem e magam után a tb járulékot attól függetlenül hogy van munkahelyem?

Figyelt kérdés
Persze ezt jelezném a munkáltató felé is hogy ne vonja le mert én fizetem.

#TB járulék #Tásadalom biztosítás
2022. dec. 20. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme van? Így is-úgyis befizetésre kerül, viszont ha te utalod, még külön a tranzakciós díjat is fizeted a banknak a munkáltató helyett. Neked több kerül utalni, mintha levonnák. Ha pedig trükközni akarsz, hogy a munkáltató ne vonja te pedig szándékosan nem fizeted be, a NAV 5 évre visszamenőleg behajthatja rajtad késedelmi kamattal együtt.
2022. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm maga után fizeti de nem mondott többet csak annyit hogy sokkal kevesebbet fizet mint amit tőlem vonnak le. Eszem ágában sincs kibújni a fizetés alól.
2022. dec. 20. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
A tőled levont összeg tételesen az egészségügyi szolgáltatási járulék (és ez tér el az önkéntesen fizetendő összegtől), vagy minden más összesen? Mert a munkáltató még befizet egy pár dolgot, ami levonásra kerül, ennek csak egy része a TB-nek fizetendő eü. szolg. járulék (2023-ban napi 320 Ft, havi 9600 Ft lesz).
2022. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
Igen, csak nincs értelme.
2022. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3as válaszoló én csak külön a tb re gondolok mivel a bérpapíron külön minden tételesen le van vezetve látom mennyi tb t vonnak. Az ismerősöm csekken fizeti havi 8400Ft ha jól emlékszem. Tőlem sokkal sokkal többet von le a cég ami csak a tv re vonatkozó összeg.
2022. dec. 21. 06:58
 6/7 anonim ***** válasza:

A foglalkoztató számára törvény írja elő, hogy a foglalkoztatottól levonja a társadalombiztosítási járulékokat, és azt befizesse a költségvetésbe.

A jogszabály nem ad módot arra, hogy ezt a kötelezettségét ne teljesítse; például, a foglalkoztatottal történő megállapodás miatt.

→ 2019. évi CXXII. törvény a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről

1. § (4) A biztosítás az annak alapjául szolgáló jogviszonnyal egyidejűleg, a törvény erejénél fogva jön létre. Ennek érvényesítése érdekében a foglalkoztatót bejelentési, nyilvántartási, járulék-megállapítási és levonási, járulékfizetési, valamint bevallási kötelezettség terheli.

33. § (1) A foglalkoztató a foglalkoztatottat a járulékalapot képező jövedelme után terhelő társadalombiztosítási járulékot a járulékfizetésre vonatkozó eljárási szabályok szerint vonja le és fizeti meg. ←

2022. dec. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.
2022. dec. 21. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!