Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban elnézést kérek, nem tudom, hogy ezt a kérdést melyik kategóriába sorolhatnám.


Elsőéves hallgató vagyok az egyetemen és az az igazság, hogy egyáltalán nem tetszik a szak amit tanulok, emellett az egyetem se nyerte el a tetszésem ezalatt a félév alatt. A kollégium az egyetlen pozitívum, talán a családtól való távolság miatt mondanám ezt.

Nevelőszülőknél vagyok utógondozási ellátásban, bár ezt nem szoktam hangoztatni, csak a nagyon közeli hozzátartozóimnak (párom, 1-2 barát, stb.). A szülők erőltetik rám a tanulást, én viszont úgy érzem, hogy elég volt. Érettségivel és 2 szakmával is rendelkezem. Szívem szerint elkezdeném alakítani az életem, szívesen dolgoznék, még jobban önállósodnék. Volt már szó a szakváltásról is, de erre már nagyon kevés esélyt látok. Motiválatlanság, stressz, szorongás jellemzi a napjaimat. A vizsgaidőszak kikészít, hiába tanulok és koncentrálok nem marad meg a fejemben a megszerzett tudás. (ma is vizsgázni fogok egy elég nehéz tárgyból és nagyon rá vagyok feszülve)


Nevelőszüleimmel próbáltam kommunikálni nem 1x, felhoztam a jogviszony megszüntetését is, mert már nem bírom tovább. Elmondtam nekik a lelki sérelmeim, hogy nem lelem már a tanulásban az örömet, nincs semmilyen motivációm, nem érzem azt, hogy nekem való az a szak amit tanulok és az egyetem sem nyerte el a tetszésemet. Ki voltak akadva, nem kicsit. Mivel édesapám elhunyt 6 éve, így árvaellátásban részesülök és szerintük emiatt minimum 25 éves koromig kell tanulnom, használjam ki, hogy emiatt pénzt kapok. De az őszintét megvallva én nem szeretnék apukám halálából anyagi hasznot húzni.

Ha lépnék a tudtuk nélkül azzal egy háborút robbantanék ki, ha próbálom megértetni magam szintén. Annyit bizonyítottam nem csak nekik, hanem magamnak is és nem szeretnék már az irányításuk alatt lenni..


Ti hogyan kezelnétek ezt? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem el vagyok nyomva. Tudnátok nekem segíteni, tanácsot adni? Hogyan üljek le velük megbeszélni ezt, hogy ne legyen belőle akkora konfliktus?


Előre is nagyon szépen köszönöm, ha elolvassátok és a tanácsokért is hálás vagyok.


További szép napot/ estét! (ki mikor olvassa. :) )


20/L



2023. jan. 4. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

“én nem szeretnék apukám halálából anyagi hasznot húzni.”

Ez butaság! Édesapád munkája után, befizetett adója, TB-je alapján és után gondoskodik az állam a járadékodról az elso diplomáig.

A nevelő szülők 21 éves korodig kapják az utánad járó családi pótlékot, amit nyilván rád költenek.


Hanem titok, milyen két szakmád van, amiből már el is tudnád tartani magadat?

Ha az egyetemen nem felel meg a szak, akkor válts szakot, ami esetleg a szakmádat megtámogatná, kiegészíthetné.

A helyedben tanulnék, kihasználnám a lehetőséget, mert több lábon állni érdemes.


A nevelő szüleidnek igazuk van.

2023. jan. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

“én nem szeretnék apukám halálából anyagi hasznot húzni.””


Ne jótékonykodj te az állammal. Apád megdolgozott azért, hogy az állam a lehetőségek között gondoskodjon rólad. Az árvaságiban benne van a rád eső lakhatás, a taníttatásod. Ez jár, amíg tanulsz, mint a családi pótlék is.

2023. jan. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Szia! szakváltáson is gondolkodtam már, szociálpedagógiát tanulnék, de amit most tanulok és amit a jövőben tanulnék egyáltalán nincs köze a végzettségeimhez. Személy-és vagyonőr, illetve közszolgálati technikus (közigazgatási szakmairány) végzettséget szereztem az 5 év alatt.


Illetve annyit még hozzáfűznék, hogy családi pótlék 20 éves korig jár, mióta 20 éves lettem azóta nem kaptam. Illetve miután betöltöttem a 18. életévemet, azóta én kaptam minden hónapban a saját bankszámlára.


Egy szóval sem mondtam, hogy nincs igazuk, csak nem tudom..Úgy gondolom, hogy az egyetem nem az én világom..Lehet azért mondom ezt, mert pont rossz szakot választottam (turizmus), de ezalatt a fél év alatt teljesen elszállt minden motivációm a tanulás iránt

2023. jan. 4. 03:57
 4/8 A kérdező kommentje:
emellett még azt is hozzáfűzném, hogy gimiben/technikumban tök jó átlagom volt (erős 4-es), de most örülök, ha épphogy átcsúszok kettessel minden tárgyamból. Ígyis van 1-2 tárgy amit nem tudtam teljesíteni
2023. jan. 4. 04:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kénytelen leszel beszélni velük, ha ennyire megvisel téged, legább válts másra, addig hagyj ki egy fél évet. Tiszta idegroncs leszel, ennek így nincs értelme, hogy azt csináld, amit nem szeretsz.

Sok sikert, menni fog!

2023. jan. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat, kedvesek vagytok <3


Az a baj, hogy ilyen téren a kommunikáció nincs meg köztünk, szinte olyan, mintha csak a falnak beszélnék...Tisztában vagyok azzal, hogy jót akarnak nekem, de mégis sokszor annyira erőltetve érzem ezt... Lehet csak a jelenlegi helyzet miatt érzem azt, hogy kiiratkoznék és elmenekülnék a világ másik végére. Egyik pillanatban bennem van a bizonyítási vágy és szeretném, ha nem csak ők (mert nekem szinte ők a családom és tényleg az életemet köszönhetem nekik), hanem magamra is büszke legyek, hogy sikerült ezt is elérnem, de a másik pillanatban meg eluralkodik rajtam a stressz és a mérhetetlenül sok negativitás és hagynám az egészet a francba.. Még jelenleg is elég vegyesek az érzéseim. Ma éjszakai tanulás közben besokalltam és talán hirtelen felindulásból írtam ki ezt a kérdést? Úgy érzem nem csak testileg, hanem mentálisan is elfáradtam. De próbálom összeszedni magam és a ti, illetve a hozzátartozóim tanácsait megfogadni.


Esetleg szakváltáson gondolkodom még, adnék magamnak egy új esélyt. Ha sikerül, megpróbálom majd a következő tanévben, de félek attól, hogy nem fogom tartani az iramot a többi szaktársamhoz képest. Jelenleg is elég nehéz ezt folyamatosan fenntartani, a kudarcok után teljesen elveszik a lelkesedésem. Persze minden tőlem telhetőt próbálok megtenni jelenleg.

2023. jan. 4. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha a gyermek nappali rendszerű oktatás keretében iskolában, szakképző intézményben vagy felsőoktatási intézményben nappali képzésben vesz részt, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig jár."


Forrás: [link]


Tényleg érdemesebb lenne szakot váltani.


((Mellesleg: engem a vérszerinti szüleim nem támogattak a tovább tanulásban, pedig még a munka mellett végzett gimnáziumban az osztályfőnök, és más tanár is javasolta. Én örültem volna a lehetőségednek. Értem, hogy szeretnél a szülökről leválni, de nem biztos, hogy ez a legjobb ötlet.))

2023. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még most fiatalon tanulj, később sokkal nehezebb lesz. De pihenni is ér! Én munka mellett tanulok és már nagyon elegem volt az egészből...aztán meglettek a vizsgák, most új erőt kaptam.

Ha erős négyes voltál, akkor neked teljesíteni kell a tárgyakat könnyedén! Nekem azt tanácsolták, hogy ne görcsöljek rá!

2023. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!