Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet, hogy emiatt nem bírom...

Lehet, hogy emiatt nem bírom az érintéseket?

Figyelt kérdés
Amikor első osztályos lettem, elkezdtel piszkálni, mert más vagyok. Lényegében azt csinálták, hogy ha valakihez hozzá értem, vágyó ért hozzám véletlenül, akkor azt mondogatták, hogy jajj xy (nem szeretném leírni a nevemet) bacis lettem, és hozzá kellett érniük egymáshoz, hogy "átragasszák a bacit". Ezt a "játékot" az egész osztály játszotta és senki nem csinált euellen semmit, a másságom pedig csupán annyiban kimerült, hogy sokkal csendesebb voltam, és ha beszéltem is valakivel, az leginkább egy egy tanárom, tanítónénim volt. Egy ideje elkezdtem gondolkozni, hogy lehet, hogy ez a jópár napig elhúzódó, számukra csak egy poénként felfogott piszkálódás miatt nem bírom azt, ha valakihez hozzá kell érnem, vagy neki hozzám?

2023. jan. 4. 21:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Az esetleges félre írások miatt elnézést kérek, nincsen rajtam szemüveg ezért nem látom tökéletesen, higy milyen betűre nyomok.
2023. jan. 4. 21:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Aspergeres vagy?
2023. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 020310192051759397 ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ha megérintenek, pedig nem vagyok autista, aspergeres stb. Szóval normális ember vagyok. Nálam például az van, hogy régi családi traumáim vannak és ezért nem bírom.
2023. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy emiatt nem bírod. Vagy azért, mert a családodban ezt láttad, ez volt a természetes.


Nálam is volt ilyen időszak. Sikerült legyőznöm, de amikor újra csak csalódások értek egymás után, az egész dolog vissza tért.


((Én sem vagyok aspergeres, maximum traumatizált gyerekkorom volt. Nem folyamatosan, de kaptam verést, és nem volt nálunk divat az ölelkezés. Ez kihat az emberre későbbiekben. És az iskolában engem is értek atrocitások.))

2023. jan. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 nem kell egyből ilyenre gondolni. Leírtam, hogy mi történt velem és kíváncsi vagyok rá, hogy talán emiatt nem bírom az érintéseket.


4 a családomban azért eléggé jelen van az érintkezés, szóval nem hiszem, hogy az lenne a probléma, esetleg talán azért, mert szerintem tul sok az érintkezés.

2023. jan. 5. 06:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy csak egyszerűen a szeretetnyelved sorrendjében, arányában az utolsó helyeken áll az érintés.


Csinálj egy tesztet online és úgy töltsd ki, hogy szeretteid, barátaid kontaktjait nézed.

Mert az ember egyértelműen azok felé ad és kap szeretetet több formában.


A múltat pedig el kell fogadni, pl elismerni azt, ige introvertáltabb voltál és igen, a gyerekek pedig gyerekek. A feleslegesen piszkálódóknál pedig megesik, hogy lelki gondokkal küzdő gyerekek és iskolában vezetik le a frusztráltságukat. sokszor tudat alatt.


Ha sikerül átgondolni, elfogadni a múltat onnantól felépül az ember és fókuszál a jelen és jövő énjére.


ui.: az 5szeretetnyelv tesztet nézd meg.

2023. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!